Jednou vetou

Takéto vysvedčenia nosili domov známe tváre

Zľava: spevák Samo Tomeček, stand-up komička Evelyn, herec Marián Miezga, speváčka Dominika Mirgová, hudobník Martin Valihora

autorská koláž hlavne.sk, instagram

Po desiatich mesiacoch driny konečne voľno. Školákom sa začínajú prázdniny, vysvedčenie dostane vyše 680 tisíc žiakov základných a stredných škôl. Niekto si pred letom polepšil, ale nájdu sa takí, čo sa museli so známkami v škole popasovať do poslednej chvíle. Inak na tom neboli ani naše známe tváre. Ktoré predmety mali v škole najradšej a naopak, ktoré veľmi "nemuseli"? Takéto priniesli domov vysvedčenia!

Poslanci: Hurá na prázdniny. Takto vyzeral ich posledný deň v parlamente

Oslovili sme známe tváre, aby sme z nich vytiahli spomienky na vysvedčenia. V odpovediach medzi naj-neobľúbenejším predmetom vedie matematika, naopak najradšej mali umelecké predmety – hudobnú výchovu, spev, hodiny kreslenia alebo telocvik. Prečítajte si, komu sa ako darilo v škole. Takéto sú „hviezdne vysvedčenia“:

KULEHA: Kšefty s vysvedčeniami

Marián Miezga

Ja som sa za vysvedčenie nikdy nehanbil a nemal strach ho priniesť domov. Skôr som sa obával cez rok na rodičovské združenie, kde sa objavili poznámky kto ako vystrája a podobne. Ale vždy mi všetko prešlo. Najhoršia známka raz bola na vysvedčení tuším trojka z matematiky, horšie som nezvykol domov nosiť 🙂

Dominika Mirgová

 

Ja som mala najlepšie známky z telesnej a hudobnej výchovy. Horšie na tom bola matematika. Tuším v siedmej triede som mala aj štvorku, bola som na komisionálnych skúškach a jeden učiteľ si na mňa zasadol, ale potom ma rodičia preložili na inú školu a bol pokoj. Bavil ma ešte dejepis, hodiny histórie som mala veľmi rada.

Legenda Sting v Bratislave. Chceli ho vidieť celebrity aj kontroverzné postavičky

Martin Valihora

 

Mal som „trampoty“ s matematikou. To bola moja nočná mora. Mal som rád umelecké predmety ako výtvarná, ale aj hudobná – kto by to bol povedal (úsmev), ďalej občianska náuka, samozrejme literatúra, zemepis. Len tá matika, to nebolo pre mňa. Pamätám si, že keď som už urobil talentovky na konzervatórium, tak to posledné vysvedčenie zo základnej školy ani neviem, kde mám. Už tá matematika potom prestala byť pre mňa dôležitá, s tým predmetom som sa jednoducho neskamarátil ?

Čo sa stalo s Rážom, Balážom a Patejdlom? Takto ste ich nevideli

Eva Kramerová Evelyn

Mala som viac obľúbených predmetov, ale jeden jediný mi nešiel a to bola „tramta-da-dá“ – matematika?! Tú som sa učila, ale vždy som mala štvorku. Raz som mala na maturitnom vysvedčení známky v peknom poradí: 1, 2, 3, 4. Najhoršia štvorka bola z biológie, jednotka z angličtiny, dvojka zo slovenčiny a trojka z dejepisu. Samé jednotky to má každý, ale takáto postupka to bolo niečo! ?

Ochutnajte našu novinku – Čalamáda plná vtipov

Samuel Tomeček

Z predmetov v škole som mal najradšej dejepis, telocvik aj slovenčina. To boli moje obľúbené hodiny. Horšie to bolo s matematikou a chémiou. Hoci mňa tie predmety bavili, len na tej chémii si ma neobľúbila pani učiteľka. Nesadli sme si, veď to tak občas chodí, nevadí… no vtedy to bol pre mňa miestami horor keď som videl tie predmety v rozvrhu (smiech).

Pozrite si aj: Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

 

 

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte