Jednou vetou

Takto sa zarába na Koronavíruse. Pozrite sa, na čom si ľudia maškrtia

Najnovšie úlety ich autorom začínajú sypať celkom slušný balík peňazí

autorská koláž hlavne.sk, Foto: Today Show

Ľudia v súvislosti s pandémiou koronavírusu stále nestrácajú zmysel pre humor. Buď vymýšľajú fóriky v domácej karanténe, prípadne svoju fantáziu využili pri nedostatku ochranných rúšok a vymysleli si bláznivé skafandre. Najnovšie úlety ich autorom začínajú sypať celkom slušný balík peňazí:

FOTO: Nedostatok rúšok? Pozrite sa, čím ich ľudia nahradili?!

Aj Vietnam patrí medzi krajiny, ktoré zastihla pandémia nového Koronavírusu. Hoci tento štát v juhovýchodnej Ázii hlási necelé tri stovky nakazených a ani jedno úmrtie (v čase tohto vzniku tohto článku evidovali 258 prípadov nákazy – pozn.red) aj tu vírus ochromil každodenný život. Zvlášť prevádzkovatelia gastro prevádzok majú aj tu čo robiť, aby neprišli o svojich zákazníkov.

Všetko podstatné, čo potrebujete vedieť o COVID-19 Koronavírus. Štatistiky, informácie a weblinky

Originálny hamburger sa rozhodol predávať majiteľ reštaurácie v hlavnom meste – Hanoi. Nápad dostal pritom od 10-ročného syna. „Snažíme sa ceny držať nízko, hoci je to náročné. Najdôležitejšie je šíriť radosť a optimizmus v týchto časoch,“ povedal majiteľ reštaurácie Hoang Tung, ktorá ponúka najnovšie hovädzí korona-burger.

Žemľa, ktorú reštaurácia ponúka má špeciálne prispôsobený tvar, je to napodobenina vírusu, aký poznáme z dokumentov. Sendvič je špeciálne prifarbený čerstvým špenátom a vyjde v prepočte okolo 2 EUR. To, že ide na dračku svedčí niekoľko stoviek predaných kusov denne. „Ľudia sa trochu zasmejú, nemyslia na stresy a pochutnajú si, reagujú pozitívne,“ pochvaľuje si šéf reštaurácie.

FOTO: Nemáte rúško? Takto si ho raz dva vyrobíte ako naša čitateľka

Podobne uletený nápad dostali aj v nemeckom Dortmunde. Tamojšia pekáreň začala vyrábať špeciálny zákusok v tvare rolky toaletného papiera.

Inšpiráciou bolo nákupné šialenstvo v posledných dňoch, keď ľudia robili doslova nálety na obchody a takmer všetko vykúpili, aby sa zásobili na celé dni v domácej karanténe.

„Bol to obyčajný nápad, najprv sme urobili len osem kusov a v momente, keď sme to ukázali na sociálnych sieťach, ľudia nás doslova začali bombardovať objednávkami. Denne ich predáme cez 200 kusov a navrch si ľudia môžu dať napísať aj venovanie, že komu je rolka určená. Robíme aj smajlíky, ktoré majú miesto úsmevu ochranné rúško. Všetko je samozrejme jedlé,“ teší sa záujmu Tim Kortüm majiteľ pekárstva, ktoré vyrába rolky z klasického bábovkového korpusu, ktorý je poliaty bielym fondánom.

FOTO: Ľudia doma nestrácajú fantáziu. Toto robí s nami karanténa

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte