Jednou vetou

Táto kapela príde na Slovensko, poznáte ich?

Britská hudobná skupina Clean Bandit

foto: Facebook/by Matthew Joseph Photography

Ich pesničky ste určite počuli z našich rádií, možno ste si ich aj spievali. Prídu aj na Slovensko! Po skupine Apocalyptica zverejnili organizátori projektu In Castle meno ďalšieho interpreta svetového mena. V Zámockom parku v Seredi bude v auguste koncertovať britská skupina Clean Bandit spájajúca elektropop, tanečný pop, klasický crossover i vážnu hudbu.

Trio zaujalo už debutovým albumom New Eyes z roku 2014. Singel Rather Be (feat. Jess Glynne) dostal značku Clean Bandit na najvyššie priečky svetových hitparád a predajov. Vo svojich piesňach prinášajú zaujímavú vokálnu spoluprácu.

Toto sú nové kráľovné krásy, pozrite sa na Miss Slovensko 2018

„Podľa obrovskej sledovanosti videoklipov, ktorá sa v súčasnosti dostala cez tri miliardy zhliadnutí, publikum ‚Čistotného Banditu‘ miluje azda všetky ‚jeho‘ rádiové hity. Svedčia o tom takmer dve miliardy videní skladby Rockabye s hlasmi rapera Seana Paula a speváčky Anne-Marie, alebo napríklad aj pieseň Symphony so švédskou speváčkou Zarou Larsson, ktorú si diváci vypočuli viac ako 650-miliónkrát,“ uviedla Bibiána Grebeňová Šedivá z Agentúry KVAS, ktorá je organizátorom projektu In Castle.

Určite ste ich počuli

Clean Bandit, ktorých piesne sú známe aj zo slovenského rozhlasového éteru, priebežne zverejňujú svoje popové single a aktívne koncertujú. „Hudobní kritici ich dlhodobo označujú za výrazných tvorcov hitov a oceňujú prekračovanie bariér medzi žánrami. Vydanie druhého albumu má skupina vraj v pláne v tomto roku,“ dodala.

Britské trio predstaví svoj aktuálny koncertný program aj na Slovensku 9. augusta v Seredi, a to v rámci série letných koncertov nazvaných In Castle. Projekt prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych zahraničných i slovenských hudobníkov do prostredia Zámockého parku a Amfiteátra. Organizátori a Dom kultúry Sereď budú priebežne zverejňovať mená ďalších účinkujúcich.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte