Jednou vetou

Ten Meky sa nezdá, má novú pesničku a to nie je všetko

Miroslav Žbirka

foto: TASR

Slovenský Paul McCartney je opäť v plnom nasadení! Najnovšie má pre svojich fanúšikov novú pesničku. Meky Žbirka (65) ju nahrával v legendárnych štúdiách Abbey Road, kde tvorili svoje prelomové pesničky Beatles.

Zostavu hviezdnych muzikantov Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara) a Dean Ross (klávesy), ktorých si požičal od Paula McCartneyho, doplnili stáli spolupracovníci gitarista Pears McIntyre a producent Rob Cass. Spoločne sa podieľajú na výsledku všetkých nahrávok, ktoré vydá na jeseň na novom slovensko-anglickom dvojalbume. Jeho prvá zverejnená skladba Dievča (na lásku nie je čas) vznikla na text básnika Joža Urbana.

„Je to jeden zo skvelých textov, ktoré mi doma zostali po Jožovi a čakajú na svoju hudobnú podobu. Prišiel jeho čas a verím, že tak, ako oslovil mňa, osloví aj poslucháčov,“ povedal o skladbe autor hudby Miro Žbirka.

Pozrite si aj: Takto nakupuje Meky: Zababušený v čapici a šále

Videoklip režíroval Mekyho syn

Ku skladbe, ktorá existuje aj v anglickej verzii s názvom Darling a textom legendárneho textára, básnika a muzikanta Petea Browna (písal texty pre skupinu Cream), sa 6. apríla v Londýne na netradičnej módnej šou mladých módnych návrhárov a študentov Peekaboo presents: BYOB Fashion Show nakrútil aj videoklip, ktorý režíroval David Žbirka.

„Opäť sme sa dostali do situácie, že syn dirigoval otca, ale David bol ku mne slušný a zvládli sme to bez problémov, už sme zvyknutí a navyše, neviem, ako sa mu to podarilo, ale zohnal do klipu hádam najkrajšie dievča v Londýne,“ zhodnotil spoluprácu s úsmevom otec Miro Žbirka.

Odporúčame aj: Tá sa vie odviazať! Len sa na to pozrite

Nový dvojalbum, ktorý vzniká v Abbey Road, sa na pultoch objaví v septembri. Do života ho Miro Žbirka uvedie na špeciálnych októbrových koncertoch v Prahe, Brne a Bratislave. Ďalšie koncerty Vianočného Symphonic Tour budú 15. decembra v Žiline a 18. decembra v Košiciach. Skladby Dievča (na lásku nie je čas) aj Darling sú už k dispozícii na vypočutie a stiahnutie na hudobných servisoch.

Čo poviete na novú pesničku Mira Žbirku?

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte