Jednou vetou

The Beatles: Film Yesterday je poklonou najplyvnejšej kapele všetkých čias

Tvorcovia filmu Yesterday minuli závratných 10 miliónov dolárov na to, aby mohli vôbec použiť piesne legendárnej kapely Beatles.

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, Pinterest

Niektorí z nás si svet bez The Beatles nevedia a ani nechcú predstaviť. Snímka Yesterday však túto myšlienku pojíma veľmi originálne a ponúka nám vtipnú letnú komédiu podfarbenú geniálnou hudbou.

Letné kinohity v Cinema City, ktoré si ešte stále stíhate pozrieť!

Jack Malik je spevák a textár. Nedá sa povedať, že by bol neúspešný. No… vlastne dá. Najlepšou vecou, ktorá sa mu v živote stane, je, že ho zrazí autobus. Keď sa Jack následne zobudí v nemocnici, uvedomí si, že nik okrem neho si nespomína na jeho milovanú kapelu Beatles. Zahrá niektoré z ich hitov a ľudia šalejú. Ako to, že je Jack zrazu tak dobrý a jeho piesne tak úchvatné? Nuž, nie sú to síce jeho piesne, ale to ho nezastaví. Takmer zo dňa na deň sa z neho stane celosvetová superstar (s pomocou Eda Sheerana a jeho manažérky).

Neuveriteľný život Charlieho Chaplina – sklamal Hitlera aj Američanov

Lenže Jackovi ide o čosi viac. Sláva, peniaze, kariéra… to všetko, čo v minulosti považoval za vrchol životného úspechu, zrazu bledne v porovnaní s predstavou, že príde o ženu, ktorú miluje. Ellie mu dá jasne najavo, že nemôže mať všetko a musí sa rozhodnúť, čo je pre neho dôležité.

Oskarový Rami Malek: Nenápadný chalan, v ktorom ožil Freddie Mercury

Milióny za pár piesní

Tvorcovia filmu Yesterday minuli závratných 10 miliónov dolárov na to, aby mohli vôbec použiť piesne legendárnej kapely Beatles. Stálo to však za to. Podobne ako Queen a Freddie Mercury, aj lennonovci si zaslúžia epickú filmovú poklonu. Yesteday isto nedosiahne tak závratné úspechy ako Bohemian Rhapsody, ale fanúšikov dobrej hudby a britského humoru nepochybne chytí za srdce.

Polícia vyšetrovala vlámanie do McCartneyho domu v Londýne

Kritici neboli k Yesterday vždy milosrdní. Na ČSFD si zatiaľ drží hodnotenie 78%, na IMDB však len 7 z 10.

Video: Yoko Ono zverejnila novú verziu Lennonovej skladby Imagine

Kapela slávnejšia ako Ježiš

The Beatles začínali skromne. Vznikli v roku 1960 v meste Liverpool v Anglicku. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr sú dnes mnohými právom považovaní za najvplyvnejšiu kapelu všetkých čias. John Lennon zhrnul úspech kapely vetou, za ktorú si neskôr vyslúžil nemalú dávku kritiky: „Teraz sme už populárnejší ako Ježiš; neviem, čo zanikne skôr: rock ‚n‘ roll, alebo kresťanstvo.“

Výročie smrti Freddieho Mercuryho. Toto je príbeh legendárnej kapely Queen

Medzi najväčšie hity z dielne Lennona a McCartneyho a spol. patria piesne Hello Goodbye, Let it be, Get back, She loves you, Hey Jude a mnoho, mnoho ďalších.

Chýba vám Hra o tróny? Vyskúšajte namiesto nej týchto 5 seriálov

Beatles today – not yesterday

John Lennon zomrel, ako je dobre známe, na následky atentátu. Mark David Chapman ho zblízka štyrikrát strelil do chrbta. Bol 8 december 1980, asi päť hodín poobede. Lennonova manželka Yoko Ono vydala vyhlásenie: „John miloval a modlil sa za ľudskú rasu. Urobte to isté vy pre neho.“

JEDLO: 8 bizarných príchutí zmrzliny, ktoré toto leto musíte vyskúšať!

George Harrison, hlavný gitarista kapely známy aj ako „tichý Beatle“, vnášal do hudby kus svojej hinduistickej spirituality. Harrison bol úspešný hudobník a našiel si svoju cestu životom aj po rozpade The Beatles. Zomrel 29 novembra 2001. Dvanásteho novembra toho istého roku sa naposledy stretol s McCartneym a Starrom.

Fajčiari pozor! Toto sa s vaším telom stane už 20 minút po poslednej cigarete

Ringo Starr aj Paul McCartney sú (chvalabohu) ešte stále medzi nami a veľmi aktívne prispievajú k bohatstvu britského hudobného dedičstva. Ich single stále dokážu dobýjať rebríčky najpopulárnejších skladieb. Dokazujú tak, že úspech kapely Beatles nebol chvíľkovým ošiaľom, ale skutočne unikátnym stretom štyroch skvelých hudobníkov, ktoré právom ocenili poslucháči naprieč kontinentami.

Kráľovná Viktória sa vydala za svojho bratranca, musela ho požiadať o ruku

Kráľovná povýšila do rytierskeho stavu Ringa Starra a Barryho Gibba

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte