Jednou vetou

The Beatles prichádzajú s novým videoklipom

Beatles

foto: TASR/AP

Takmer polstoročie od rozpadu britskej rockovej skupiny The Beatles zverejnili v utorok na streamovacej službe Apple Music jej nový oficiálny hudobný videoklip ku skladbe Glass Onion.

Skladba z dielne Johna Lennona pochádza z dvojalbumu The Beatles – tzv. Bieleho albumu – z roku 1968, ktorého reedícia pri príležitosti 50. výročia vydania je naplánovaná na november, informovala tlačová agentúra AP.

Videoklip obsahuje vzácne fotografie skupiny a záznamy z jej predstavení. Obrazový materiál je spojený animáciou a vytvára pestrú koláž, za ktorou stoja výtvarník Richard Hamilton a bývalý člen skupiny Paul McCartney.

Režisérmi videoklipu sú Richard Barnett a Layla Atkinsonová zo spoločnosti Trunk Animation, ktorí sa pokúsili dosiahnuť vizuálne znovuvytvorenie originálneho plagátu – súčasti pôvodného vydania albumu spred 50 rokov.

Dušičky alebo Halloween? Čo vlastne oslavujeme

Reedícia „Bieleho albumu“ vyjde 9. novembra v novej mixáži Gilesa Martina, syna dlhoročného hudobného producenta liverpoolskej štvorice Georgea Martina. Reedícia 30-skladbového albumu vyjde v rozličných verziách.

Najluxusnejšie balenie bude obsahovať dodatočné štyri CD s demonahrávkami, akustickými verziami a alternatívnymi štúdiovými nahrávkami. Pôvodný album vyšiel 22. novembra 1968 a dobyl rebríčky v Británii aj USA.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte