Jednou vetou

Tip na jarný výlet: Pre milovníkov, kávy, kvalitného alkoholu či dobrého jedla

Náš jarný seriál ponúka zopár tipov do prírody aj do mesta

autorská koláž hlavne.sk, tradeidee.nl

Vo vzduchu už cítiť jar a vy sa jej neviete dočkať? Vydajte sa na niektorý výlet z našich tipov a určite nebudete ľutovať. Na dobré jedlo či pohár kvalitného vína nie je nikdy nesprávne ročné obdobie. Zájdite na niektoré z týchto podujatí a vaše chuťové poháriky sa vám určite odvďačia.

Gastronomické výstavy plné chutného jedla patria stále k populárnejším. Nie je to len trend pouličného jedla, ktorý si obľúbili už aj v našich mestách. Neďaleké krajiny ponúkajú rôzne zaujímavé podujatia plné chutného jedla alebo kvalitného alkoholu. Ktoré by ste si nemali nechať ujsť?

Tip na jarný výlet: Výstavy kvetov v európskych mestách

Pre milovníkov vína, ale aj zdravých mandlí

Víno, produkty z mandlí, ale aj ďalšie gastronomické dobroty nájdete 23. marca v českom meste Hustopeče, v srdci južnej Moravy, na podujatí Slavnosti mandloní a vína.  Prečo zrovna spojenie mandlí a vína? Pretože spomínané mestečko je známe kvalitným vínom, ale aj pestovaním mandľovníkov. Nájdete tu najväčší mandľový sad v strednej Európe.

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Dobré víno patrí ku každému ročnému obdobiu. Na zdravie! (Zdroj: Pixabay.com).

Aj únava sa môže stať chorobou. Pozor na varovné príznaky!

Do Mníchova na pivo, do Rakúska na víno

Na tradičný mníchovský októberfest si ešte musíte počkať, ale ani na jar si mesto nedá od obľúbeného nápoja oddych. Mníchovský silný pivný festival Starkbierzeit sa uskotoční 15. marca až 7. apríla. Okrem chutného nemeckého piva si môžete pochutiť aj na tradičnom bavorskom jedle a vypočuť  hudbu.

Dvanásty ročník rakúskeho festivalu Wachau Gourmet Festival bude prebiehať od 28. marca do 11. apríla. Za posledných desať rokov sa etabloval na medzinárodnej úrovni v lige veľkých gurmánskych festivalov. Nájdete tu množstvo špičkových medzinárodných šéfkuchárov, ale aj vína špičkovej kvality na sprievodnom festivale Wein & Genuss Krems. 

VIDEO: Bláznivá špecialita z Talianska. Jedli ste už vysmážaný vzduch?

Halaszle či lángos?

Maďarská gastronómia je známa po celom svete, a preto nechýba ani festival, kde si na nej môžete vychutnať. Gourmet Festival v Budapešti sa uskutoční 16. – 19. mája. Tešiť sa môžete nielen na maďarskú kuchyňu, ale aj svetové chute. Okrem toho festival ponúkne vína, pivá a iné alkoholické nápoje, ale aj sladké dobroty.

Inšpirujte sa aj tu: Výlet do Maďarska: Čo sa oplatí vidieť v Budapešti?

Už sa vám zbierajú slinky? (Zdroj: Pixabay.com)

Džúsy verzus sladené nápoje. Sú naozaj zdravšie?

Toto ponúkne Slovensko

Aj Slovensku ponúka zaujímavé gastro podujatia. Na konci marca sa uskutočnia v Bratislave Jarné Vegánske hody. To isté podujatie príde aj do Trnavy na začiatku mája. V hlavnom meste sa uskutoční v Starej tržnici 31. marca už tretí ročník tohto podujatia, v Trnave bude mať 4. mája premiéru. A čo očakávať? Podľa oficiálneho popisu akcie na FB stránke môžete očakávať „to najlepšie z udržateľnej a ohľaduplnej kuchyne“. 

FOTO a VIDEO: Najstaršia žijúca žena na svete a recept na dlhovekosť!

Okrem vegánov budú na jar v Bratislave myslieť aj na milovníkov kvalitného rumu. Whisky Fest Bratislava 2019 otvorí dvere Pálffyho Paláca 4. – 5. mája. Môžete si vybrať z ponuky whisky a bourbonov, ktoré sú raritami na Slovensku aj v Česku. Okrem toho sa môžete tešiť aj na cigary, škótske gajdy,  tombolu a dobré jedlo.

Chcete sa zabaviť netradičným spôsobom? Vydajte sa na niektorý európsky karneval

Máte chuť na kvalitnú čokoládu alebo radšej kávu? (Zdroj foto: Pixabay.com, autorká koláž hlavne.sk)

Festival Káva Čaj Čokoláda je tradičným festivalom vo viacerých mestách Slovenska. V Košiciach sa uskutoční 12. – 13. apríla 2019. Ponúka predajcov z celej SR, ale aj zahraničia. Okrem obľúbených nápojov a chutnej sladkosti si tu prídu na svoje aj milovníci remeselných výrobkov – šperkov, dizajnérskych kúskov, ale aj literatúry.

Páčil sa vám článok? Ďakujeme za like na facebooku alebo share. Nájdete nás aj TU! ?

Môže vás zaujímať

FOTO: Fotka pre fanynku? Superstárista Cmorík nemal na tomto mieste žiaden problém