Tip na jarný výlet: Výstavy kvetov v európskych mestách

Náš jarný seriál ponúka zopár tipov do prírody aj do mesta

autorská koláž hlavne.sk, tradeidee.nl

Vo vzduchu už cítiť jar a vy sa jej neviete dočkať? Vydajte sa na niektorý výlet z našich tipov a určite nebudete ľutovať. K jari patria aj záhrady plné rozkvitnutých kvetov a tie vám ukážu tieto výstavy. Nájdete ich u nás, za hranicami, ale aj v ďalších európskych mestách.

Marec v kinách: Tieto novinky si určite nenechajte ujsť!

Kvety majú rady nielen ženy, ale aj vášniví záhradkári . Tieto výstavy vám ich ukážu v tej najkrajšej podobe a určite nebudete ich návštevu ľutovať. Na takejto výstave sa predsa nemôže ocitnúť len tak nejaký kvet. Nájdete na nich tulipány, orchidey a ďalšie obľúbené druhy kvetov, ktorých vôňa vám zlepší deň.

MOTO: Ženeva otvorila brány a Autosalón podľahol elektrickým autám

Pre milovníkov orchideí

V marci sa v rakúskom kláštore Klosterneuburg v Dolnom Rakúsku koná Medzinárodná výstava orchideí. Tento rok sa uskutoční od 9. do 24. marca. Na ploche viac než 200 metrov štvorcových nájdete orchidey rôznych farieb či vôní. Vystavovať svoje skvostky tu budú domáci aj cudzokrajní pestovatelia tejto okrasnej rastliny. Môžete sa však aj priučiť správnemu spôsobu pestovania a aranžovania a orchideu, ktorá vám padne do oka, si môžete odniesť domov.

Chcete sa zabaviť netradičným spôsobom? Vydajte sa na niektorý európsky karneval

V rakúskom meste Baden si na svoje prídu zase všetci milovníci ruží. Tento výlet si však naplánujte až na neskoršiu jar alebo začiatok leta, aby ste si tie ruže naozaj užili, keďže kvitnú o niečo neskôr. Ďalšou výstavou v Rakúsku je aj výstava v meste Tulln, ktorá sa zase uskutoční na konci augusta a začiatku septembra.

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Holandsko je známe svojimi tulipánmi. (zdroj: Pixabay.com)

FOTO: Karnevalová sezóna v Nemecku vyvrcholila Ružovým pondelkom

Najväčší kvitnúci park v Európe

Amsterdam je známy svojimi tulipánmi. Vedeli ste však, že sa tu nachádza najväčší kvitnúci park v Európe? Práve tu nájdete viac ako 4 milióny tulipánov na 32 hektárov veľkej ploche. Oplatí sa sem zájsť na celý jeden deň, ak máte radi tieto kvety, máte zaručené, že sa nudiť nebudete. Keď už budete v Amsterdame, toto ročné obdobie sa oplatí vidieť aj ďalšie atrakcie. Neprehliadnite veterný mlyn či plavbu na lodi po vodných kanáloch. V tomto období máte šancu, že si atrakcie užijete bez veľkého množstva ďalších turistov, ktorí prichádzajú najmä v lete.

Kde nájdete kvetinový ostrov?

Kvetinový ostrov Mainau nájdete blízko nemeckého mesta Kostnica v nemeckej časti Bodamského jazera. Rozprestiera sa na plohe 45 hektárov na hraniciach Nemecka, Rakúska a Švajčiarska Ostrov je spojený s pevninou dvesto metrov dlhým mostom, ale dá sa naň dostať aj loďou. Mainau je súkromným ostrovom a zámockým komplexom švédskeho rodu Bernadotte, ktorá však dovoľuje prístup verejnosti.

Výlet do Česka: Čím láka Praha?

Londýn otvorí náruč kvetom v máji

Výstava kvetov Chelsea Flower Show sa koná v Londýne tento rok 17. až 31. mája. Ide o pútavú výstavu aj pre tých, ktorý nie sú nadšení záhradkári. Každý si tu príde na svoje. Dozviete sa o najnovších trendoch v pestovaní či v záhradnom designe. Niektorú z rastlín si môžete odniesť aj domov. Kvety nájdete aj na nezvyčajných miestach. V roku 2016 napr. z nich vytvorili 75 metrový vlakový voz, ďalší ozdobili kvetmi celé auto.

FILM: 10 najúspešnejších kinohitov roka 2018. Koľko z nich ste videli?

Flóra Bratislava otvorí svoje dvere v apríli. (zdroj: TASR)

V apríli na Slovensku

Ak sa vám nepodarí vycestovať do zahraničia, poznačte si v kalendári dátum 4. – 7. apríl. Bratislavská Flóra v Inchebe ponúkne možnosť ukázať to najkrajšie 169 pestovateľom a predajcom kvetín. Tento rok sa bude konať okrúhly 40. ročník. Na výstave sa uskutoční napr. aj súťaž Flora Cup 2019. Okrem kvetov tu nájdete aj inšpirácie v oblasti záhradných trendov či iné veci, ktoré ku záhrade patria.

Páčil sa vám článok? Ďakujeme za like na facebooku alebo share. Nájdete nás TU a povedzte to aj známym. Ďakujeme 🙂

Môže vás zaujímať

FOTO: Peteraj si doprial novú hračku. Teraz to len bude hobby!