Jednou vetou

Tip na výlet: Jeseň hrá farbami na týchto miestach a podujatiach

Jeseň ovplýva všetkými farbami

autorská koláž hlavne.sk, ClassicalMPR

Jesenné počasie nám posledné dni praje. Kým je teplo, neváhajte a vydajte sa na tieto miesta. Ak ste si v lete užili prírody až-až, tohtoročná jeseň ponúka aj viaceré podujatia plné chutného jedla, vína aj tie s nádychom histórie. Zaujímavé podujatia nájdete u nás, ale aj kúsok za hranicami. Toto si nemôžete nechať ujsť:

Jeseň ovplýva všetkými farbami, počasie je ešte stále príjemné a praje na to vybrať sa na výlet. Na podujatiach v októbri a novembri môžete ochutnať originálne vína či najesť sa sezónnych jedál.

FOTO: Nadýchané róby či prehliadka na streche. Pozrite si Paris Fashion week!

Jesenná príroda na Slovensku

Ak ani v chladnejšom ročnom období neobsedíte doma a trávite čas radšej v prírode, pridete si na svoje určite v týchto jeseňou rozkvitnutých miestach. Hubári majú svoje vychýrené miesta určite zmapované. Jedným z nich je aj les medzi Pernekom a Malackami. Okrem zberu hríbov sa lokalitu oplatí navštíviť aj kvôli krásnym boroviciam.

FOTO: Moderátor Jopo a Kubánka Glenda. Je naozaj koniec?

Štrbské pleso je miestom, ktoré môžete navštíviť kedykoľvek, no jesenná príroda tu stojí za to. V okoli sa môžete vydať napr. na Chodník korunami stromov. Ustrážte si však jeho otváracie hodiny v ďalších týždňoch. Jesenný pohľad zo Zrakovej pyramídy na Súľove tiež stojí za to.

Správny krok spravíte, aj keď vykročíte do oravskej prírody. Výhľad z Roháčov na jesenné prírodu vám poskytne tie najkrajšie fotky. Vody Oravskej priehrady obklopujú unikátny Slanický ostrov, ktorý je pozostatkom zaplavenej obce.

Stánky s pouličným jedlom sú veľkým lákadlom už aj v našich mestách

Príroda na Slovensku na jeseň hrá všetkými farbami (zdroj: Unsplash.com) | Pixabay,com

Kaštieľ Betliar je obklopený prírodným parkom, ktorý sa oplatí vidieť v každom ročnom období. O to viac, ak je príroda okolo krásne zafarbená. Aj hrad Červený kameň je obkolesený viacerými parkmi, medzi najkrajšie patrí ten s prívlastkom francúzsky. Opomenúť nemožno ani v roku 2016 vyhlásenú za najkrajší park Slovenska Vodárenskú záhradu v hlavnom meste.

Knihy nestrácajú na popularite! Títo autori a žánre stále letia

Pre milovníkov vína, kníh aj histórie

V novemberi sa už tradične uskutoční Bibliotéka v bratislavskej Inchebe, ktorá sa bude konať od 7. do 10. novembra. Milovníkom kávy ponúkne rovnako od 7. novembra Stará tržnica v hlavnom meste festival Káva, čaj a čokoláda.

V Bojniciach si fanúšikovia vína prídu na svoje na Bojnickom festivale pocitivých vín 19. októbra.  Ak máte bližšie Skalicu, vydať sa môžete na Vínnu cestu Záhorie už 26. októbra. V ten istý deň sa uskutoční aj Devínsky festival vína. Vínna sezóna pokračuje aj v Nitre 8. novembra podujatím Nitriansky vínny festival.

Pre milovníkov histórie je tu akcia Strašidlá na Smolenickom zámku 26. októbra alebo Noc na Lomnickom štíte, ktorá začína prvý novembrový deň.

FOTO: Herec Romančík sa vybral nakupovať!

Pre „jedlíkov“ sa v Martine uskutoční od 9. do 10. novembra Mezinárodný festival klobás. Ak  ste na polievky, neváhajte zavítať 30. novembra na Polievkový festival Košice.

Káva patrí ku každému ročnému obdobiu. (zdroj: Pixabay.com) | Pixabay.com

Chystáte sa na výlet do prírody? Poučte sa z príbehov o prežití v divočine

Za našimi hranicami

Rakúske mesto Retz je vychýrené svojimi Tekvicovými slávnosťami. Uskutoční sa 26. marca a ochutnať môžete rôzne gurmánske špeciality z tejto plodiny. V Českej republike potešia v novembri milovníkov vína Svätomartinské slávnosti. Bonusom tohto podujatia bude aj obľúbená „pečená husa.“

Tip na výlet v Európe: Francúzsko pre milovníkov dobrého vína či levandule

Ak ste skôr zimný typ a už sa neviete dočkať poriadnej lyžovačky, môžete si ju približiť už počas jesene. Východná časť Álp je zasnežená už od polovice októbra.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

FOTO: Fotka pre fanynku? Superstárista Cmorík nemal na tomto mieste žiaden problém