Jednou vetou

Tip pre hudobných fajnšmekrov – ešte dnes

ilustračné foto

pixabay.com

Banskobystrická hudobná jar, ktorá sa začala ešte v polovici marca, v pondelok končí. Uzavrie ju koncert pre Mariána Vargu, ktorý sa uskutoční o 18.00 h v Robotníckom dome. Hudobný podvečer vzdá hold tomuto fenomenálnemu slovenskému umelcovi.

Kto máte radi kavlitnú hudbu, toto si v Banskej Bystrici nenechajte ujsť. Ako informoval magistrát, Táňa Pauhofová bude čítať texty z knihy Petra Uličného O cestách, ktoré nevedú do Ríma. Na violončelo zahrá Jozef Lupták a priatelia Marián Svetlík – husle, Andrej Baran – husle, Martin Ruman – viola, Boris Lenko – klavír.

Česká Beyoncé sa poriadne odviazala!

Aj tohtoročná 58. Banskobystrická hudobná jar patrí medzi hlavné podujatia mesta pod Urpínom a zároveň najstaršie festivaly tohto typu na Slovensku. Koncerty špičkových umelcov, ktoré sa uskutočnili počas dvoch mesiacov, podporil Fond na podporu umenia.

Pamätáte si na ten ošiaľ? Baby traste sa, lebo prídu na Slovensko!

Diváci videli napríklad Mozart Show v podaní Danube MonArchi, ktorá vzdala hold Márii Terézii, Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi, ako aj ďalším velikánom. O hudobný zážitok sa postaralo tiež popredné slovenské hudobné teleso Cappella Istropolitana.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte