Jednou vetou

TIP: Vyrobte si originálnu bonboniéru a sladké prekvapenia na sviatočný stôl

Čo tak si počas Vianoc vyrobiť vlastnú originálnu bonboniéru?

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Zaneprázdnené gazdinky si prídu na svoje. Ponúkame šikovný recept, s ktorým vyrobíte dobroty aj prekvapenia naraz! Ak ich hneď nezjete, zabaľte ich do dekoratívnych vrecúšok ako pozornosť.

FOTO: Na vianočné trhy si vybehli aj známe tváre. Takto si vychutnali dobroty a náladu!

Nebo a peklo

Potrebujeme: 50 g jadier väčších vlašských orechov, 50 g para orechov, 50 g sušených sliviek, marhúľ alebo čerešní.
Orechy a ovocie si rozdelíme na dve polovice – jednu namáčame v bielej, druhú v čokoládovej poleve.

Nebeská poleva: 100 g práškového cukru, 1 bielok, ½ lyžice citrónovej šťavy. Suroviny dáme do nádoby a šľaháme, kým poleva nie je hustá a hladká.

Pekelná poleva: 100 g horkej čokolády, lyžička masla, 150 g kockového cukru, 150 až 200 ml vody. Čokoládu necháme zmäknúť a cukor s vodou uvaríme na niť. Mäkkú čokoládu zmiešame s maslom, počas miešania prilievame tenkým prúdom uvarený cukor. Orechy a ovocie namáčame v polevách a necháme uschnúť na mriežke.

Vyparádená Heringhová s deťmi pod stromčekom. Prečo sa fotili naposledy?

Originálna bonboniéra

Naaranžujte do papierových košíčkov alebo do dózy s vianočným motívom ako darček.

Potrebujeme: 500 g stuženého pokrmového tuku, 100 g čokolády, 100 g kakaa, 300 práškového cukru, lyžicu rumu alebo rumovej príchute, 50 g orieškov, 50 g hrozienok alebo nasekaného sušeného ovocia.

Takto sa to podarí: Tuk rozpustíme, pridáme rozlámanú čokoládu, keď sa roztopí, pridáme kakao, cukor, rum, oriešky, hrozienka alebo ovocie. Zohrievame pri miernej teplote, kým zmes nie je hladká. Nalejeme do nevymastených drobných foriem do dvoch tretín a necháme stuhnúť. Dôkladne vychladené vyklopíme klepnutím formy o dosku. Naaranžujeme do papierových košíčkov, dáme do dózy, zabalíme do ozdobného papiera i staniolu a použijeme ako ozdoby na stromček.

Prieskum cien: Za zemiaky na Vianočný šalát zaplatíte o 130 percent viac

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte