Jednou vetou

Titanic sa opäť vydá na plavbu! Vyhne sa osudu svojho menovca?

Titanic 2 by mohol vyraziť na plavbu už v roku 2022

autorská koláž hlavne.sk, Wikipedia

Slávny film Jamesa Camerona, ktorý je dodnes absolútnou legendou, spopularizoval tragický príbeh lode Titanic. Možno už o štyri roky rozvíri vody oceánov nový koráb s tým istým názvom, ktorý sa pokúsi dokončiť pôvodnú plavbu bez konfliktu s miestnymi ľadovcami. Podarí sa mu to?

Rodičia myslite na toto. Stres zo školy môže prerásť do vážnych problémov

Austrálsky banícky magnát a politik Clive Palmer už v roku 2012, na sté výročie stroskotania pôvodného Titanicu, oznámil svetu svoj zámer vyslať do vôd novú loď, ktorá by dokončila jeho pôvodnú cestu.

Chcete jesť zdravo a zároveň neskrachovať? Pozrite si našich 7 tipov!

Z jeho sna, ktorý mnohí považovali za zlý vtip, nakoniec nič nebolo. Aspoň prvé tri roky. Palmer sa dostal do konfliktu s čínskou vládou, ktorá bola v celom projekte značne finančne zaangažovaná. V 2018-tom však nastal zlom.

Behanie, plávanie, bicyklovanie: Podľa čoho si vybrať spôsob cvičenia

Palmer oznámil, že päťsto miliónový projekt je opäť na stole a Titanic 2 by mohol vyraziť už v roku 2022.

Zaoceánsky parník Titanic sa stal legendou. Foto: Pixabay.com

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Opäť na vodách

„Loď bude sledovať pôvodnú trasu,“ vysvetľuje Palmer. „Prevezie pasažierov zo Southamptonu do New Yorku, ale zároveň aj obopláva zem, inšpiruje a okúzli ľudí a získa si nebývalú pozornosť, vyvolá intrigy a vzbudí pocit tajomna v každom prístave, ktorý navštívi.“

Palmer sľubuje, že spoločnosť, ktorá sa postará o výrobu nového Titanicu, zabezpečí, aby všetko do posledného detailu bolo také isté, ako na pôvodnej lodi. Chce ponúknuť autentický zážitok so všetkým, čo k Titanicu patrí. Pokiaľ možno okrem samotného stroskotania.

Bolieva Vás hlava? V týchto prípadoch radšej navštívte lekára

Začiatok cesty by mal byť podľa USA Today v Dubaji.

Vypláva odtiaľto nový Titanic? Foto: Pixabay.com

Tipy na chutné jedla s polovičným množstvom kalórií. Vyskúšajte zdravé chute

Príbeh jednej lode

Zaoceánsky parník Titanic vyplával v apríli roku 1912 z anglického Southhamptonu smerom do New Yorku. Vzhľadom na neobvykle teplé zimné mesiace sa v ten rok uvoľnilo v Arktíde veľké množstvo ľadovcov, ktoré odniesol oceán. Trasa Titanicu mala byť veľmi bezpečná, ale týmto sa značne skomplikovala.

Posádka parníka očakávala hladkú plavbu až do cieľovej destinácie. S uvoľnenými ľadovcami nik nepočítal. Možno aj preto namiesto celkovej kapacity 64 záchranných člnov bola na Titanicu iba necelá tretina z nich. Časť posádky sa zachránila v dvadsiatke člnov. 1500 ľudí bohužiaľ zahynulo.

Mýty a fakty o alkohole. Už jeden pohárik môže narobiť obrovské problémy

Veľa šťastia! Foto: Pixabay.com

Zostáva len dúfať, že plavba Titanicu sa na druhý pokus podarí a po viac ako sto rokoch skončí úspešným príchodom do newyorského prístavu.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte