Jednou vetou

To je nehoráznosť?! Ukradli päť zbraní z filmov o Jamesovi Bondovi

Na snímke druhý zľava britský herec Daniel Craig počas nakrúcania najnovšieho už 25 filmu o agentovi 007 Jamesovi Bondovi pod názvom No time to die v juhotalianskom meste Matera 12. septembra 2019, archívne

FOTO TASR/AP

Ukradnuté kúsky majú podľa odhadov hodnotu viac ako 100-tisíc libier.

Z domu na severe Londýna ukradli päť deaktivovaných zbraní, ktoré slúžili ako rekvizity vo filmoch o Jamesovi Bondovi. Incident sa stal v mestskej časti Enfield ešte v pondelok večer, polícia o prípade informovala v piatok.

FOTO A VIDEO: Daniel Craig potvrdil, že No Time to Die bude jeho poslednou bondovkou

Zlodeji, ktorých svedkovia opísali ako troch belochov s východoeurópskym prízvukom, z miesta činu ušli.

Zlodeji odcudzili pištole Beretta Cheetah, Beretta Tomcat a 22-kalibrovú ručnú zbraň Llama, ktoré sa objavili vo filme Dnes neumieraj (2002), ručnú zbraň Walther PPK, ktorú mal Roger Moore ako agent 007 vo Vyhliadke na vraždu (1985), a revolver .44 Magnum od firmy Smith & Wesson z filmu Žiť a nechať zomrieť (1973). Ukradnuté kúsky majú podľa odhadov hodnotu viac ako 100-tisíc libier (v prepočte vyše 111-tisíc eur).

Zbrane boli súčasťou súkromnej zbierky Johna Reynoldsa, ktorú si začal budovať pred 50 rokmi. Rozsiahla zbierka obsahuje aj plagáty, oblečenie či zhruba 60 ďalších zbraní.

Medzi najpopulárnejší film o známom agentovi patrí diel z roku 1964 s názvom Goldfinger:

 

Titulnú pieseň naspievala britská speváčka Shirley Bassey, takto ju predviedla na koncerte v roku 1974:

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu