Jednou vetou

Top 5 slovenských youtuberov: Toto o nich neviete!

Slovenskí Youtuberi si vedia na reklame pekne zarobiť

autorská koláž hlavne.sk, Facebook

Youtube je celosvetovo najznámejšou internetovou databázou videí, vďaka ktorej sa stali známymi vo svete tisíce ľudí. Svojich fanúšikov má čoraz viac aj na Slovensku. Ktorí sú naši najslávnejší youtuberi, koľko zarobia a čomu sa v tvorbe venujú?

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

GoGo | Zdroj: Facebook

MOTO: Famózne SUV od Citroënu. Testovali sme C5 Aircross (FOTO A VIDEO)

1. GoGo

Daniel Sebastián Štrauch, známy ako GoGo, je považovaný za najslávnejšieho slovenského youtubera. Pôsobiť na Youtube začínal v roku 2011 komentovaním obľúbenej hry Minecraft, preslávil sa však najmä svojim zábavným vlogom pod názvom „Make up tutoriál“, v ktorom si na tvár namiesto makeupu naniesol Nutellu. Jeho humor si obľúbili všetky vekové kategórie mladých ľudí, najmä tínedžeri.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton novou kolekciou potvrdil svoju jedinečnosť

Na prvé miesto rebríčka sa dostal so svojimi 1,8 miliónmi odberateľov a jeho odhadovaný mesačný príjem z pôsobenia na Youtube sa odhaduje až do výšky 11,7 tisíc eur. Na jeho kanáli aktuálne nájdete množstvo či už zábavných videí, alebo poučných videí na vážnejšiu nôtu.

TOTO JE NAJZNÁMEJŠIE GOGOVE VIDEO ( kliknite na náhľad ):

2. Expl0ited

Expl0ited | Zdroj: Facebook

Expl0ited, vlastným menom Peter Altof svoje pôsobenie na Youtube začal pred 4 rokmi podobne, ako GoGo – hraním a komentovaním hry Minecraft, ku ktorej postupne pridával ďalšie hry. Na jeho kanáli nájdete najmä vlogy, pranky a vtipné videá, v ktorých môžete často vidieť aj mnoho ďalších slávnych youtuberov.

Medzinárodný deň šťastia: Toto je jeho príbeh!

Počet jeho odberateľov sa blíži k jednému miliónu, aktuálne má na konte 914 918 odberateľov. Mesačný youtubový príjem Expl0iteda by sa mal pohybovať od 3000 eur vyššie, okrem videí na Youtube mu však príjem navyšuje aj vlastný merch pod názvom EXOT, kde si fanušíci môžu zakúpiť mikiny, tričká, šiltovky či iné predmety. Okrem toho otvoril vlastnú sieť reštaurácií Wafland, kde si návštevníci môžu vychutnať špeciálne čokoládové pochúťky.

V EXPLOITEDOVÝCH VIDEÁCH NÁJDETE MNOHO SLÁVNYCH YOUTUBEROV ( kliknite na náhľad ):

FOTO: Bývalá hviezda Mirec. Tak sa ponáhľal, že zabudol aj na hlad. Čo má nové?

3. menameselassie

Selassie | Zdroj: Facebook

Matej Slažanský začal na Youtube pôsobiť približne v roku 2013, známy je pod menom Selassie a tak, ako väčšina youtuberov začínal hraním a komentovaním obľúbených hier. Selassie má aktuálne viac ako pol milióna, presnejšie 663 734 oberateľov a venuje sa najmä natáčaniu zábavných videí. Preslávil sa však sériou QnA videí, v ktorých odpovedal na otázky svojich sledovateľov. Odhadovaný mesačný príjem Selassieho z jeho youtube kanála je do výšky 13,7 tisíc eur.

SELASSIE SA OKREM HRANIA HIER VENUJE AJ VTIPNÝM VIDEÁM ( kliknite na náhľad ):

FOTO a VIDEO: Najstaršia žijúca žena na svete a recept na dlhovekosť!

4. LucyPug

LucyPug | Zdroj: Facebook

Na treťom mieste rebríčka najúspešnejších slovenských youtuberov sa nachádza Lucia Hrušková, ktorú však poznáte pod menom LucyPug. Aktuálne už viac ako 4 roky tvorí pár s GoGom a Youtube sa začala venovať v roku 2016. Značnú časť publika získala od svojho priateľa, teší sa však aj vlastnej skupine odberateľov. Svojou tvorbou oslovuje najmä ženské publikum – vydáva totiž najmä make-up tutoriály a lifestyle videá. Aktuálne sa teší z 531 317 odberateľov a jej mesačné youtubové príjmy sa pohybujú do výšky 6,5 tisíc eur.

U LUCYPUG NÁJDETE MNOŽSTVO ZAUJÍMAVÝCH NÁVODOV

( kliknite na náhľad ):

Indický Lotus make-up fashion week: Kvety a magické inšpirácie!

5.Asimister

Asimister | Zdroj: Facebook

Maxim Hrečin sa na slovenskej youtubovej scéne poprvýkrát objavil v roku 2013, začínal s letsplaymi menej známych hier, postupne však prešiel k známym hrám a točeniu zaujímavých videí a najmä reakcií na iné videá. Známy je ako Asimister, nedávno prekročil hranicu pol milióna odberateľov, aktuálne sa pýši 503 557 odberateľmi. Jeho maximálne mesačné zárobky sa odhadujú až do výšky 42 tisíc eur.

FOTO: Pozrite si top 12 miest s najlepšou kvalitou života! Kde sa umiestnila Bratislava?

 

AJ TAKÉTO VIDEÁ UVIDÍTE U ASIMISTERA ( kliknite na náhľad ):

Pridajte sa k nám na facebooku – nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte