Toto by ste na Bena Stillera netipovali…

Na snímke americký herec Ben Stiller.

Foto: TASR

Amerického herca Bena Stillera vymenovali za vyslanca dobrej vôle Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). V pondelok to oznámila samotná organizácia počas návštevy tohto komika v Guatemale, aby tam upriamil pozornosť na utečeneckú krízu v Strednej Amerike.

Stillera vymenovali v čase, keď sa utečenecká politika Spojených štátov stáva čoraz častejšie terčom kritiky. V Spojených štátoch vlani zaevidovali 143.600 žiadostí o azyl od ľudí pochádzajúcich zo severnejších krajín Strednej Ameriky, dodala agentúra DPA.

Zo Salvádoru, Guatemaly a Hondurasu uteká v ostatných rokoch stále viac ľudí. Zločinecké gangy totiž v týchto krajinách vraždia, znásilňujú a unášajú civilistov alebo na nich páchajú iné zločiny.

Prečítajte si tiež: Žena z Guatemaly zažalovala Trumpovu vládu za to, že ju oddelili od syna

„Tu v Guatemale zažili rodiny vrátane detí, ktoré som stretol, vo svojich domovoch násilie, ktoré presahuje našu predstavivosť,“ povedal Stiller, ktorého vo vyhlásení citovala UNHCR.

„S vyše 68 miliónmi vysídlených ľudí po celom svete ku dnešnému dňu nebol nikdy vážnejší dôvod alebo vyššia naliehavosť preukázať solidaritu a podporu pre utečencov,“ dodal.

Môže vás zaujímať

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?