Jednou vetou

Trochu lenivá, ale na leto chytľavá hudobná novinka!

Hudobná skupina Walter Schnitzelsson, zľava: Jozef Rezník, Jakub Joštiak a Miroslav Michale.

foto: facebook

Skupina Walter Schnitzelsson vydáva nový singel Short story, ktorý predstavuje rovno aj s videoklipom. Posledný rok chalani pracovali na nových pesničkách a Short story je tak predzvesťou druhého štúdiového albumu, ktorého sa fanúšikovia dočkajú na jeseň.

Po dlhej dobe prvý úsmev na tvári. Polepšuje sa známej herečke?

Hlavným motívom piesne Short story je text „been there, done nothing“, ktorý ospevuje prirodzených flákačov, ktorí v živote hľadajú vždy tú jednoduchšiu a kratšiu cestičku. Pieseň začala vznikať v Austrálii, kam na pár mesiacov vycestoval frontman skupiny Jožko Rezník: „Bolo tam super a aj keď som mal síce pocit, že tam nič nerobím, náramne som si to užíval.“

Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

Podobný príbeh zažíva aj hlavná postava videoklipu. Je to lenivý chalan, ktorý sa snaží dlhé letné dni stráviť nezmyslenou brigádou, ktorá od neho nevyžaduje energiu. Rozhodne sa tak zarobiť si pár drobných a na konci klipu sa s prekvapením dozviete, čo je jeho skutočnou motiváciou.

Takto s ním išiel čas – George Michael by oslavoval

Videoklip natočil režisér Gregor Valentovič, kameru obsluhovala skúsená Anna Smoroňová. Natáčanie prebehlo v Bratislave a Pezinku, pričom pre hlavného hrdinu Adama Horvátha je to herecký debut. V záberoch sa v bazéne mihnú aj členovia kapely odhalení trochu viac ako sú fanúšikovia zvyknutí z koncertov.

Najbližšie plány „Šniclov“

Na pódiách sa kapela predstaví už 26. júna na VOLT Festivale v maďarskom Soproni, 3. augusta na festivale Končiny v Mojtíne, 10. augusta na festivale Grape v Piešťanoch či 18. augusta na podujatí Hviezdne noci v Bytči.

Pozrite si klip a vypočujte novú pesničku Walter Schnitzelsson:

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte