Jednou vetou

Tublatanka a Citron nahrali nový song, uvedú ho na spoločnom turné

Text novej piesne je o bývalom spoločnom štáte, v ktorom sme sa narodili a žili

foto: FB

Silní a nezlomní je názov nového česko-slovenského duetu, ktorý nahrali Martin Ďurinda a Ladislav Křížek, speváci skupín Tublatanka a Citron. Pieseň uvedú na spoločných koncertoch v Českej a Slovenskej republike v rámci turné, ktorému dali názov Souboj rebelů.

Českú časť turné odštartovali už 6. apríla v Ostrave a skončia 2. júna v Ústí nad Labem. Slovenskú časť začnú 5. októbra v Košiciach, ďalšími zastávkami budú Bardejov (6.10.), Prešov (7.10.), Poprad (12.10.), Michalovce (13.10.), Nitra (19.10.), Banská Bystrica (20.10.), Martin (26.10.), Trenčín (27.10.) a Bratislava (2.11.).

„Keď sme sa medzi sebou v Tublatanke rozprávali o novej skladbe a rozmýšľali nad štýlom piesne, tak sme cítili, že by to mala byť lyrická rocková balada, ktorá pohladí dušu fanúšikov. Chceli sme urobiť úplný kontrast k tomu, čo by od dvoch rockových skupín ľudia očakávali, že to bude rýchla, tvrdá a expresívna metalová skladba.

Naopak, urobili sme pieseň melodickú a citlivú, ale zároveň rockovú s textom, ktorý nás spája. Ďuro Topor prišiel s myšlienkou, aby text bol o Česko-Slovensku, keďže sme v ňom prežili krásnu časť života,“ uviedol ku vzniku skladby pre médiá Martin Ďurinda.

Pieseň nahrávali v štúdiu Tools Lyric

Video si zobral na starosť fotograf a kameraman David Havlena z Prahy. „Pieseň Silní a nezlomní otextoval náš dlhoročný textár Martin Sarvaš, ktorý s nami spolupracuje od začiatku. Text som s Martinom konzultoval, vymenili sme si pár mailov a telefonátov, za tie roky spolupráce vieme jeden o druhom čo cítime a čo by sme mohli dostať do obsahu textu piesne. Text je o bývalom spoločnom štáte, v ktorom sme sa narodili a žili,“ spresnil Ďurinda.

Nová skladba zaznie na spoločnom turné oboch rockových legiend. „S Láďom Křížkom sa poznáme a sme kamaráti už vyše 30 rokov, absolvovali sme veľa koncertov po celom Československu, kde sme sa striedali na spoločných pódiách.

Láďu považujem za jedného z najlepších českých spevákov s krásnym a naliehavým hlasom. Na turné si s ním rád zaspievam vo finále večera, kedy Tublatanka a Citron spoločne zahrajú koncertnú verziu novej piesne,“ plánuje Ďurinda.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte