Umelkyňa K. Máliková chystá Vianočný koncert v Divadle Štúdio tanca

Uvedenie hudobného hosťa v Divadle Štúdio tanca je ojedinelým podujatím

zdroj : TASR, foto : Facebook

Medzinárodne uznávaná speváčka, klaviristka a skladateľka Katarína Máliková koncom roka predstaví svoju tvorbu v Banskej Bystrici v spolupráci s tanečníkmi miestneho Divadla Štúdio tanca. Po viac ako 50 koncertoch, ktoré absolvovala so svojou skupinou na scénach slovenských i zahraničných festivalov, sa opäť ukáže pred domácim publikom a Vianočným koncertom 21. decembra o 19.00 h uzatvorí končiaci sa rok.

 „Uvedenie hudobného hosťa v Divadle Štúdio tanca je ojedinelým podujatím. Divákom sa naskytne jedinečná príležitosť zažiť jej koncert v sprievode pútavého vizuálu – tanečného výkonu našich tanečníkov,“ informovala TASR Anna Krnáčová, odborná manažérka divadla.

Podľa nej začiatkom decembra k úspechom mladej skladateľky a interpretky pribudlo ocenenie medzinárodného charakteru.

„Jej tvorba zaujala jedinečným prepojením súčasnej hudby a ľudových piesní s nádychom rozprávkového šansónu a jazzu, ktorá odzrkadľuje vlastnú osobnosť umelkyne. Spája sa v nej láska k hudbe, dlhoročné štúdium kompozície a cit pre krásu ľudových motívov pochádzajúcich z rodného Horehronia.

Tieto charakteristické atribúty pretavila i do tanečnej inscenácie Veselosti minulosti, na ktorej participovala ako skladateľka a interpretka v roku 2012. Tá rovnako ako ona predstavovala harmonické spojenie minulosti a súčasnosti,“ priblížila Krnáčová.

Môže vás zaujímať

Drotárstvo zapísali do svetového zoznamu UNESCO