Jednou vetou

Uplynul rok od smrti Chestera Benningtona. Čo bude s kapelou Linkin Park?

Pred rokom stratila kapela Linkin Park svojho speváka

autorská koláž hlavne.sk

Je to presne rok, keď sa frontmen kapely Linkin Park Chester Bennington rozhodol ukončiť svoj život po neúspešnom boji so zákernou chorobou. Netajil sa, že bojuje s depresiami, ktoré pramenili zo zneužívania v detstve. Po smrti speváka kapela zorganizovala spomienkový koncert, ale potom sa stiahli do úzadia. Lídrom skupiny sa stal druhý spevák Mike Shinoda. Ako sa niekoľkokrát vyjadril v rozhovoroch, osud kapely je neistý.

Modusák Janko Lehotský na nákupoch

Mike začiatkom roka predstavil svoj prvý sólový album Post Traumatic, ktorý ovplyvnila smrť jeho kolegu. Samotná kapela sa v októbri minulého roka preskupila na známe vystúpenie na Hollywood Bowl a Shinoda, ktorý začal svoju sólovú kariéru na festivale v tomto roku, verí, že je na čase aspoň hovoriť o budúcnosti Linkin Parku.

„Beriem to krok za krokom a nechávam svoju myseľ otvorenú možnostiam. či už robím veci pod mojim menom,  pracujem s inými umelcami, alebo ak si chcú chlapci z Linkin Park len tak zahrať „ povedal Shinoda a dodal: „Momentálne, úprimne povedané, tá vec, na ktorú sa teraz najviac sústredím a z ktorej som najviac nadšený, je robiť moju sólovú show čo najlepšie, ako sa len dá. Je to dobrá cesta! … Myslím si, že je tu veľa priestoru pre rast a vývoj, a som nadšený, že naďalej môžem robiť, čo ma baví.“ Mike je pripravený sa vrátiť do kapely Linkin Park, ak to budú chcieť jeho kolegovia a kamaráti.

Kam sa vybrali dovolenkovať naše hviezdy?

Spomínaný album obsahuje smutné až depresívne pesničky, ide z nich doslova trúchlenie za Chesterom Benningtonom a Mike sa netají, že tento smútok neprestane vkladať do textov. Natoľko ho strata kamaráta poznačila. „V jadre tohto albumu je smútok plný osobnej a dôvernej skúsenosti. Ako taký to nie je Linkin Park – som to len ja,“ napísal v deň vydania Post Traumatic EP Mike.

Fanúšikovia spájajú Chesterovu smrť so smrťou jeho dlhoročného kamaráta Chrisa Cornella z kapely Audioslave. Chester bol krstným otcom jedného z detí Chrisa Cornella. Obaja odišli z tohto sveta rovnakým spôsobom. Spevák Linkin Parku tak urobil v deň Chrisových narodenín. Skupina Linkin Park i Chris Cornell absolvovali v roku 2008 spoločné koncerty v rámci turné Projekt Revolution.

Chceš byť ako Adela? Imidž za pár stoviek

Zvyšní členovia kapely na sociálnych sieťach posielajú svojmu spevákovi srdcervúce odkazy, ako napríklad gratulácie k narodeninám do neba a odkazy, že stále naňho myslia. Venujú sa charite a snažia sa poukazovať na boj so zákernou chorobou.

FOTOGALÉRIA (kliknite na miniatúry)

VIDEO: Mike Shinoda – Crossing A Line

VIDEO: Linkin Park – Numb

 

 

 

 

 

 

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto