Jednou vetou

VIDEO: Súťaž v jedení hot dogov. Dali by ste toto za 10 minút?

Prekonali by ste rekord Joeyho Chestnuta?

foto: TASR/AP

V tradičnej súťaži v konzumácii hot dogov triumfovali v stredu na polostrove Coney Island v New Yorku obhajcovia víťazstva v kategórii mužov aj žien. Pozrite si video nižšie, ako si to užíval "najlepší požierať". Zvládli by ste toto za 10 minút?

Joey „Jaws“ Chestnut (34) z Kalifornie dokázal za desať minút zjesť 74 hot dogov (video nižšie), čo mu vynieslo nielen celkove 11. triumf, ale aj prekonanie vlastného rekordu.

Exbeatle Paul McCartney začne svoje tohtoročné turné v Kanade

Ženská víťazka Miki Sudo síce obhájila prvenstvo, avšak „výkonom“ 37 zjedených hot dogov zaostala za minulým rokom, keď skonzumovala za rovnaký čas o štyri hot dogy viac. Víťazka, ktorá napriek tomu zvíťazila s náskokom deviatich hot dogov, si sťažovala na mimoriadne teplé počasie, ktoré údajne negatívne ovplyvnilo výsledok jej úsilia.

Účastníci každoročnej súťaže musia trénovať svoje žalúdky tak, aby zvládli dva až trikrát viac, ako je bežné množstvo jedla.

Tradičné zápolenie, ktoré v Deň nezávislosti usporadúvajú v Spojených štátoch od roku 1916, prilákalo napriek horúcemu počasiu aj v tomto roku tisícky divákov.

Koľko hot dogov by ste zjedli za 10 minút? Toto je víťaz súťaže:

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto