Jednou vetou

Úsmevné video: Bowling ako demolačná hra

ilustračné foto

pixabay.com

Hrali ste niekedy bowling? Ideálne je guľou trafiť na jeden zásah všetkých 10 rozostavaných kolkov. Niekomu praje šťastie, iní majú svoje osvedčené triky a vďaka ním vyhrávajú. Začiatky môžu byť úsmevné, ako v tomto videu.

Bowling je spoločenská hra, ktorej korene siahajú vraj až do roku 3200 pred naším letopočtom. Dokonca archeológovia pri svojich výskumoch neraz natrafia na predchodcov tejto hry. Známy je prípad z roku 1930, keď Sir Flinders Petrie objavil v Egypte predmety pripomínajúce túto hru.

FOTO: Zverejnili prvé oficiálne fotografie princa Louisa

Údajne už v 14. storočí nášho letopočtu existovala v Anglicku hra, ktorú môžeme jednoznačne považovať za akúsi stredovekú verziu bowlingu. V tomto období existovalo niekoľko variantov hry s kolkami aj niekoľko podobných hier, kde sa loptou vrhalo na iné objekty než sú kolky.

Česká Beyoncé sa poriadne odviazala!

Štatistiky hovoria, že dnes sa bowlingom aktívne zaoberá viac ako 100 miliónov ľudí vo viac ako 90 krajinách na celom svete. Začiatky môžu byť rôzne. Cieľom je vždy zhodiť 10 rozostavaných kolkov, ideálne na jeden zásah. Len opatrne, pretože bowlingová guľa váži od 3,6 do 7,2 kg a môže sa pri nej stať to, čo jednej pani v tomto videu.

Hod guľou treba správne odhadnúť, inak narobíte v herni zbytočné škody:

Woman Epicly Fails At Bowling

Bowling isn't for everyone ??ViralHog

Posted by UNILAD on 10. január 2018

zdroj: facebook

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte