Jednou vetou

Už zajtra začína festival Sziget, otvorí ho Pink

festival Sziget

zdroj : TASR

Budapeštiansky festival Sziget otvorí v stredu 9. augusta koncertom Američanka Pink. Počas siedmich dní sa na hlavnom pódiu vystriedajú hviezdy ako Macklemore & Ryan Lewis, Kasabian, Major Lazer, The Chainsmokers, PJ Harvey či Mando Diao.

Do programu Szigetu, ktorý je považovaný za jeden z najlepších európskych festivalov, sa dostali aj dve slovenské kapely – Dave Brannigan zo Žiliny a Kinsfolk zo Sobraniec, ktorí minulý týždeň predstavili nový singel Cold Sea.

Celkovo sa na Ostrove slobody, ako festivalový ostrov v centre Budapešti prezývajú fanúšikovia, predstavia stovky kapiel, ale aj divadelníci, výtvarníci či cirkusoví akrobati.

Sziget tesne pred začiatkom pridáva do programu dve veľké hviezdy. V sobotu 12. augusta sa na hlavnom pódiu spolu s Macklemore & Ryan Lewis predstaví aj Galantis a Iggy Azalea. Švédske duo Galantis so svojimi hitmi Runaway (U&I) a No Money obsadilo aj slovenské rádiá.

Aj austrálsku raperku Iggy Azalea slovenskí fanúšikovia dokonale poznajú. Singel Fancy z jej debutového albumu The New Classic sa stal obrovským hitom a dosiahol to až na prvú priečku rebríčka Billboard. Izzy Azalea a Galantis nahradia v programe Ritu Ora a Clean Bandit, ktorí začiatkom augusta zrušili svoju účasť na Szigete.

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na zelenom ostrove uprostred Budapešti od 9. do 16. augusta. Celotýždenná non-stop udalosť, v rámci ktorej fanúšikovia nájdu približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete.

Medzi účinkujúcimi kapelami sú každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívna hudba a dokonca aj klasika.

Sziget ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Festival každoročne priláka viac než 496.000 Szigeťanov v priebehu siedmich festivalových dní.

Môže vás zaujímať

Firma Apple odstránila dve aplikácie na prehrávanie podcastov v Číne