Jednou vetou

V dvoch najväčších mestách SR počas Dňa narcisov vyzbierali takúto sumu

Ilustračné foto

Zdroj: canva.sk

V dvoch najväčších slovenských mestách počas Dňa narcisov vyzbierali dobrovoľníci v rámci zbierky takmer 290.000 eur. Liga proti rakovine (LPR) SR, ktorá zbierku 11. apríla organizovala, oznámila, že v Bratislave prispeli ľudia sumou viac než 223.000 eur a v Košiciach viac ako 66.000 eur. Informovala PR manažérka LPR SR Petra Benczyová.

„Každý rok sme vďační za vyzbieranú sumu, nech je akákoľvek. Aj tento rok sme vynaložili maximálne úsilie na organizáciu a informovanie o našej jedinečnej zbierke, ktorej výnos je určený primárne na podporu onkologických pacientov. Napriek mimoriadne nepriaznivému počasiu, ktoré prevládalo celý deň, nás predbežné výsledky úprimne tešia a povzbudzujú. Ďakujeme všetkým, ktorí sa o to pričinili,“ povedala výkonná riaditeľka LPR SR Eva Kováčová.

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov v rámci celého Slovenska použije LPR na overené a užitočné projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. K nim patrí bezplatná onkoporadňa, pomoc psychológov, výlety a relaxačné pobyty pre pacientov a ich rodiny, ubytovanie pre rodičov detí liečených na rakovinu či jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi.

Európsky týždeň mládeže má v roku 2019 heslo Demokracia a ja

Z výnosu Dňa narcisov sa pravidelne podporujú aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam. Časť získaných zdrojov sa poskytuje i na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam a hospicom. Finančne sú podporené i menšie občianske združenia pracujúce s onkologickým pacientom či výskum v oblasti onkológie.

V minulom roku sa počas Dňa narcisov vďaka dobrovoľníkom z radov žiakov, študentov, skautov, členov rôznych záujmových združení a klubov, členov pobočiek Slovenského Červeného kríža (SČK), členov pobočiek LPR či za pomoci komerčných firiem a spoločností vyzbieralo v slovenských uliciach viac ako milión eur.

Finálne výsledky zbierky v rámci celého Slovenska budú známe v druhej polovici mája.

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií