Jednou vetou

V Prešove otvoria sochársky park

Amfiteáter v Prešove

Foto: Nenudmesa.sk

V priestoroch prešovského amfiteátra sprístupnia v sobotu 21. apríla sochársky park. Bude súčasťou oddychovej zóny areálu, ktorý má od mesta prenajaté občianske združenie Amfiteáter Prešov, za ktorým je hudobník Miroslav Tásler.

Ako informoval tlačový referent Mestského úradu v Prešove Milan Grejták, slávnostné otvorenie sochárskeho parku bude o 13.00 h. Do parku nainštalovali 20 sochárskych diel od súčasných mladých sochárov, kováčov a rezbárov zo Slovenska a Čiech, ktoré vznikli na posledných ročníkoch prešovského sochárskeho sympózia PRÁCI ČESŤ!. Výnimku tvorí socha Partizána od akademického sochára Františka Patočku, ktorú sa podarilo zachrániť pri predaji jeho ateliéru v Prešove. Na vernisáži slávnostne pokrstia aj katalóg PRÁCI ČESŤ! 2017.

Počas otvorenia výstavy organizátori pripravili pre návštevníkov s deťmi jazdu na koni a nafukovací hrad. O náladu sa postará živá hudba. V Art markete si budú môcť záujemcovia pozrieť či kúpiť menšie dielka od vystavovaných autorov.

Grejták uviedol, že tento zaujímavý a netradičný projekt sa podarilo zrealizovať vďaka spolupráci občianskych združení Amfiteáter Prešov a Otvorená Dielňa za technickej podpory ateliéru kovu METALLIN. Cieľom inštalácie je, aby vznikol unikátny sochársky park, v ktorom si môžu oddýchnuť nielen domáci návštevníci, ale aj turisti, či účastníci hudobných festivalov.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte