Jednou vetou

V septembri vyjde nový posmrtný album Princea

Americký spevák, skladateľ a multiinštrumentalista PRINCE (vlastným menom Prince Roger Nelson)

foto: TASR/AP

Vydanie nového posmrtného albumu amerického speváka a skladateľa Princea oznámili vo štvrtok, keď by sa tento umelec dožil svojich 60. narodenín. Album s názvom "Piano & a Microphone 1983" bude obsahovať deväť dosiaľ nezverejnených skladieb a vyjde v septembri, informuje stanica BBC.

Na albume budú skladby, ktoré Prince nahral iba s klavírom v roku 1983 – vrátane prvotnej verzie jeho najväčšieho hitu Purple Rain alebo neortodoxného predvedenia spirituálu Mary Don’t You Weep z 19. storočia. Avizovaný 35-minútový album desaťročia cirkuloval medzi fanúšikmi ako neoficiálny bootleg pod viacerými názvami.

Už na strednej z nej boli všetci paf! Viete, kto je toto?

„Táto neprikrášlená a intímna nahrávka, ktorá vznikla predtým, ako Prince získal medzinárodnú slávu, je podobná formátu jeho rovnomenného turné z roku 2016, ktorým ukončil svoju kariéru,“ povedal pre časopis Rolling Stone zástupca jeho pozostalosti Troy Carter. Princeov ďalší posmrtný album je naplánovaný na budúci rok.

Uznávaný a vplyvný hudobník zomrel vo veku 57 rokov v apríli 2016, keď sa vo svojom sídle Paisley Park v Minnesote neúmyselne predávkoval liekmi proti bolesti. Debutoval v roku 1978, odvtedy sa predalo vyše 100 miliónov jeho albumov a singlov. Princeova hudba v sebe zlučuje prvky rocku, funku, jazzu, popu, soulu a R&B.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte