V Štúdiu L+S uviedli premiéru predstavenia, ktoré naučí deti triediť odpad

V bratislavskom Štúdiu L+S uviedli vo štvrtok premiéru predstavenia ODPADla nám hodina! Ekologický interaktívny program určený pre deti materských a základných škôl od päť do desať rokov slávnostne otvoril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Zhruba hodinové predstavenie má u detí zábavnou formou vzbudiť záujem o témy odpad, triedenie, recyklácia, spaľovňa, zberný dvor či dôležitosť spoločenskej zodpovednosti jednotlivca.

„Cieľom predstavenia je v prvom rade detičky vychovávať k tomu, aby správne triedili odpad, ukázať im zaujímavou formou aký odpad patrí do akých zberných nádob,“ povedala pre TASR Beata Humeníková, hovorkyňa OLO s tým, že malí diváci sa takisto oboznámia s činnosťou zamestnancov spoločnosti, smetiarov, ktorí sa starajú o odvoz odpadu z lokalít hlavného mesta.

Interaktívne dielo, v ktorom nechýbajú chytľavé pesničky, vytvoril spisovateľ Daniel Hevier, hudobný skladateľ Rastislav Dubovský a výtvarník Ľubo Guman.

„Tak ako si dieťa po sebe upratuje hračky, tak ako si upratujete detskú izbu, tak si musíme po sebe upratať naše životné prostredie“

Lebo inak by sme mohli skončiť ako odpad my,“ prihovára sa Hevier v bulletine predstavenia, v ktorom účinkujú mladý herci Oliver Asztalos, Diana Demecsová, Ján Cibula, Petra Humeňanská a Dominika Debnárová.

Režisérom projektu je výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič. „Dano Hevier prišiel s tou kľúčovou vetou ODPADla nám hodina! Od toho sa začína odvíjať dej so štyrmi hercami – dvaja chlapci, dve dievčatá – štyri farby v rámci triedenia odpadu,“ priblížil pre TASR Danišovič takmer polomuzikálové dielo.

To je jednou z ďalších aktivít výchovno-vzdelávacieho projektu Olománia, do ktorého je zapojených takmer 22 tisíc účastníkov zo 112 materských, základných a špeciálnych škôl. Do konca sezóny divadlo uvedie 22 predstavení. „Všetky sú zdarma. Stačí, ak sa deti prihlásia prostredníctvom webstránky www.olomania.sk, kde majú k dispozícii rôzne termíny,“ dodala Humeníková k predstaveniu, ktoré vzniklo v produkcii spoločností OLO a NATUR-PACK.

Môže vás zaujímať

Po dlhom boji s rakovinou zomrela speváčka skupiny Roxette