Jednou vetou

Veľké pobúrenie. Belgická modelka urazila izraelskú verejnosť…

Belgická modelka Marisa Papenová

Foto: Facebook

Belgická modelka Marisa Papenová pobúrila izraelskú verejnosť, keď publikovala svoju fotografiu, na ktorej pózuje na streche budovy nahá, pričom v pozadí je vidno Múr nárekov v Jeruzaleme. Kontroverzná snímka sa objavila v belgickom denníku Het Laatste Nieuws, informovala vo štvrtok stanica BBC.

Rabín Múru nárekov Šmuel Rabinovič pre miestne médiá vyhlásil: „Je to zahanbujúci, závažný a poľutovaniahodný incident, ktorý uráža posvätnosť tohto miesta, ako aj city jeho návštevníkov.“ Múr nárekov sa nachádza neďaleko mešity al-Aksá a je najposvätnejším miestom židovského sveta. Je pozostatkom hradieb jeruzalemského chrámu.

Čítajte viac: Bývalá modelka Playboya vyskočila so synom z okna hotela

Papenovú minulý rok zatkli v Egypte po tom, ako nafotila akty pri starovekom chráme v Luxore. Mnoho jej verejne publikovaných fotografií vzniklo na rozličných miestach vo svete. Na svojej webovej stránke táto 26-ročná modelka popisuje svoj spôsob života ako „nahú formu slobody, kde sú masky strhnuté a odhodené do oceánu“.

Počas jej trojdňového pobytu v Izraeli vznikli aj ďalšie podobne ladené zábery vrátane snímky, kde sa Holanďanka zvíja okolo žrde s izraelskou vlajkou ako striptérka. Na kritiku ohľadom svojich posledných aktov vyhlásila: „Vyvádza ma z miery, že ľudia, ktorí veria, že Boh stvoril naše telá, považujú nahú kožu za urážlivú“.

Fotogaléria

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte