Jednou vetou

VIDEO: Jennifer Lopez má narodeniny. Neuveríte koľko oslavuje táto diva!

Jennifer Lopez vyhlásili v roku 2011 za najkrajšiu ženu sveta

autorská koláž hlavne.sk, Instagram JL

Americká speváčka, herečka, tanečnica, ale aj módna návrhárka či producentka Jennifer Lopezová, známa ako J.Lo, sa objavila v mnohých filmoch. Kritika ocenila jej herecké výkony v snímkach Shall We Dance (Smiem prosiť?, 2004), An Unfinished Life (Žiť po svojom, 2005), alebo El Cantante (Vášeň v tanci, 2006). Práve v stredu 24. júla má presne 50 rokov. Zaspomínajte si aj na jej najväčšie hudobné hity nižšie v článku:

VIDEO: Fanúšikovia nezabúdajú. Kráľ popu je tu stále s nami

Jennifer Lopezová sa narodila v newyorskom Bronxe (USA) 24. júla 1969. Jej rodičia pochádzali z Portorika, až neskôr sa presťahovali do Spojených štátov amerických. Otec sa venoval IT technológiám a matka bola učiteľkou v škôlke.

Makala na sebe od detstva

Ako päťročná začala navštevovať hodiny spevu a tanca. V teenegerskom veku sa venovala aj športovým aktivitám, hlavne gymnastike a atletike. Tesne pred dvadsiatimi narodeninami odišla z domu a rozhodla sa osamostatniť. Tancovala v nočných kluboch, kde si zarábala na živobytie a štúdium. Rodičia neschvaľovali jej rozhodnutie vydať sa na umeleckú dráhu.

FOTO: V Hollywoode vychádza kultový film. Zahrajú si v ňom aj tieto hviezdy!

Začiatkom roku 1991 účinkovala ako profesionálna tanečnica v niekoľkých hudobných klipoch pre skupinu New Kids on the Block. Potom bola súčasťou tanečnej skupiny Fly Girls amerického zábavného programu In Livin Color.

Nová popová ikona? Nie! Iba retríver Max napodobňuje Madonnu

Zahrala si v seriáloch South Central a Hotel Malibu. Neskôr sa prepracovala aj k väčším filmovým úlohám. Objavila sa napríklad v snímke Nurses on the Line: The Crash of Flight 7 (Koniec letu číslo 7, 1993).

VIDEO: Jeden z najväčších hitov J-LO

 

V týchto filmoch hviezdila

K úspešnej hereckej kariére Jennifer Lopezovú odštartovala rola mladej Márie vo filme My Family (Moja rodina, 1995) v réžii Gregoryho Navu. Nasledoval ďalší divácky úspešný film Money Train (Vlak plný peňazí, 1995), kde stvárnila postavu Grace Santiago. O rok neskôr sa objavila ako Gabriella v dráme Blood and Wine (Krv a víno) po boku Jacka Nicholsona. Úspešnou sa stala aj snímka Jack z roku 1996 v réžii Francisa Forda Coppolu, kde stelesnila Miss Marquezovú.

FOTO: Nový britský premiér Boris Johnson. Poznáte všetky jeho tváre?

Počas nakrúcania filmu Selena (1997) zaujala aj ako speváčka. Účinkovala aj v horore Anakonda (1997) a vynikla aj v postave Grace vo filme U-TURN (Ešte sa môžeš vrátiť, 1997), ktorý režíroval Oliver Stone. článok pokračuje nižšie

VIDEO: Poznáte tento hit od Jennifer Lopez?

 

Atraktívny vzhľad ju predurčil aj na postavy v romantických snímkach ako boli The Wedding Planner (Svadby podľa Mary, 2001), Maid in Manhattan (Kráska z Manhattanu, 2002) či Monster-in-Law (Diabolská svokra, 2005).

Pochvaly od kritikov sa Jennifer Lopezová dočkala za účinkovanie vo filme Shall We Dance (Smiem prosiť, 2004), kde si zahrala po boku Richarda Gerea. V snímke An Unfinished Life (Žiť po svojom, 2005) boli jej hereckými partnermi Robert Redford a Morgan Freeman. Herectvo nebolo jej jedinou doménou.

Latino Diva

Úspech dosiahla aj v hudobnom priemysle. Svoj hudobný štýl pomenovala ako latino soul. Už jej debutový album On The 6 z roku 1999 sa dostal do prvej desiatky v rebríčku Billboard 200. Jej singel If You Had My Love sa vyšvihol na druhú priečku americkej hitparády. V roku 2000 bola jej pieseň Waiting for Tonight nominovaná na najprestížnejšie hudobné ocenenie Grammy v kategórii Najlepšia tanečná nahrávka. Počas svojej kariéry vydala zatiaľ osem hudobných nosičov.

FOTO A VIDEO: Nástupca známej mačky Grumpy valcuje internet. Šoféroval snáď už všetko!

Svoj zmysel pre módu využila pri návrhoch odevov a doplnkov pre ženy, ktoré predávala pod značkou JLO by Jennifer Lopez. V roku 2007 vymenila JLO by Jennifer Lopez za módu pre teenegerov s názvom JustSweet.

Za najkrajšiu ženu sveta ju vyhlásili v roku 2011. Rodáčka z newyorského Bronxu sa tak pridala k predchádzajúcim víťazkám rebríčka najkrajších ľudí sveta podľa magazínu People, ako boli Halle Berry, Jennifer Garnerová či Beyoncé Knowlesová. Časopis Forbes označil speváčku a herečku v roku 2012 za najvplyvnejšiu celebritu roka.

Jedna z najlepšie platených filmových hviezd bola trikrát vydatá. Vo februári 2008 sa stala matkou dvojičiek. V súčasnosti tvorí pár s basketbalistom Alexom Rodriguezom.

VIDEO: Jeden z naj hitov od J-LO vznikol v spolupráci s raperom Pitbull

VIDEO: Určite poznáte aj tento

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte