Jednou vetou

VIDEO: Knihy z projektu Slovensko z neba bezplatne na internete

Knihy z projektu Slovensko z neba predstavujú krajinu na leteckých fotografiách

foto: slovenskozneba.sk

Iniciatíva pilotov a leteckých fotografov odštartovala v roku 2009.

Cestovanie po Slovensku je počas niekoľkých nasledujúcich dní prakticky nemožné a mnohým dobre padne navštíviť jeho rôzne kúty aspoň obrazom. Projekt leteckého fotografovania Slovensko z neba dokumentuje krajinu medzi Dunajom a Tatrami už viac ako desať rokov.

Ako uviedol jeden z leteckých fotografov Slovenska z neba a propagátor projektu Dušan Hein, za to obdobie v rámci neho vyšlo niekoľko desiatok kníh, ktoré sú dostupné na prečítanie zdarma na internete.

„Knihy sú do elektronickej podoby, tzv. online listovačov, spracované už pri svojom vzniku. Vydavateľstvo ich priebežne vkladalo na internet, avšak doteraz len na stránky svojho e-shopu, aby si ich mohli prezrieť potenciálni zákazníci. Teraz ich postupne premiestňujeme na hlavný portál projektu slovenskozneba.sk,“ objasnil fotograf a dodal, že tam ich ľudia nájdu všetky spolu, ako keby boli na polici v knižnici a môžu si z nich vyberať a čítať si.

Záujemcom stačí bežný internetový prehliadač, pričom s tým nie sú spojené žiadne poplatky ani povinná registrácia.

 

Kniha v online listovači sa prispôsobí obrazovke, takže sa dá čítať na monitore počítača, alebo na displeji tabletu či mobilného telefónu. „Čitateľ ju môže intuitívne ovládať dotykom, zväčšovať alebo zmenšovať, aby si mohol dobre prezrieť obrázky a pohodlne čítať text. Je to naozaj veľmi blízke tomu, ako by naozaj držal v ruke papierový výtlačok,“ dodal Hein.

Slovensko z neba je súkromná iniciatíva pilotov a leteckých fotografov, ktorá odštartovala v roku 2009. Fotografie sú okrem komerčného využitia aj publikované v rovnomennej edícii kníh a predstavované bezplatnými putovnými výstavami, ktoré postupne navštevujú slovenské mestá.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte