Jednou vetou

VIDEO: Rammstein čelí kritike za video vo väzenskom odeve

Rammstein

foto: facebook.com

Nemecká hardrocková skupina Rammstein čelí kritike za zverejnenie videa propagujúceho nový singel Deutschland, v ktorom jej členovia stoja na šibenici oblečení ako väzni koncentračného tábora. Informovala o tom vo štvrtok tlačová agentúra AP.

Židovské organizácie označili toto 35-sekundové video za „nevkusné a neprijateľné“, zatiaľ čo vládny splnomocnenec Felix Klein pre otázky antisemitizmu vyhlásil, že skupina Rammstein prekročila únosnú mieru.

Šokujúce zistenie: Spevák Nekonečný bol mŕtvy už tri dni

Členovia skupiny ani jej hudobné vydavateľstvo sa k záležitosti nevyjadrili. Keďže ide len o inštrumentálnu ukážku ešte nezverejnenej piesne, nie je známe, ako sa jej text viaže s prezentovaným vizuálom.

Videosekvencia sa končí slovom „Deutschland“ vysádzanom v staronemeckom type písma. Nový album skupiny Rammstein vyjde v apríli a pôjde o celkovo siedmy štúdiový počin týchto hudobníkov pochádzajúcich z Berlína.

FOTO: Po čom zazerala Vaľová v parlamente? Kabelky to neboli

Platňa prichádza desať rokov po vydaní albumu Liebe ist für alle da, hoci skupina medzitým vydala niekoľko koncertných a výberových albumov.

Rammstein v máji až auguste absolvuje turné Europa Stadion Tour 2019, v rámci ktorého odohrá dve vystúpenia i v Prahe a zavíta aj do Ruska, Poľska či Lotyšska. Slovenskí fanúšikovia k nej budú mať najbližšie vo Viedni.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte