Jednou vetou

VIDEO: Skvelé! Pozrite sa, ako bojuje proti koronavírusu tento policajt

Indický policajt Rajesh Babu bojuje proti šíreniu koronavírusu s pomocou špeciálnej prilby

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA, (AP Photo/R. Parthibhan)

Policajt s prilbou v tvare vírusu varuje ľudí, aby zostali doma. Autorom prilby je umelec B. Gowtham.

Indický policajt Rajesh Babu bojuje proti šíreniu koronavírusu s pomocou špeciálnej prilby, ktorá pripomína vírus. Muž zákona sa pohybuje v uliciach mesta Chennai, kde zastavuje vodičov i chodcov a vyzýva ich, aby sa nezdržiavali na verejnosti, ale radšej zostali doma, prípadne sa vhodne chránili.

Ľudia sa budú báť

Autorom prilby je miestny umelec B. Gowtham, ktorý nie je spokojný s tým, že ľudia nedodržiavajú vládne nariadenia. „Ľudia nedodržiavajú hygienu. Vláda nám nariadila, aby sme nechodili von, no stále tu vidíme osoby, ktoré sa tu potulujú, a to bez rúšok,“ uviedol a dodal, že ľudia sa dostatočne nezapájajú do boja proti koronavírusu, pretože je pre nich „neviditeľný“. Chcel im preto ukázať, že infikovať sa môže každý. „Ľudia sa budú báť,“ vyjadril sa.

VIDEO: Bob Dylan zverejnil prvú novú skladbu po ôsmich rokoch

Takmer všetky obchody sú zatvorené a preto musel improvizovať. Na výrobu použil noviny či toaletný papier a dielo priniesol na miestnu policajnú stanicu. Tam sa nápad zapáčil menovanému policajtovi, ktorý zastavuje najmä osoby bez ochrany nosa a úst.

Premiér minulý týždeň v utorok oznámil, že krajina bude na 21 dní úplne uzatvorená.

 

Počas karantény a koronavírusu sa Kristína rozhodne nenudí

Môže vás zaujímať

Cmoríkova skladba bude motivovať paralympionikov SR v Tokiu