Jednou vetou

VIDEO: Slonica v San Antonio Zoo oslávila 60. narodeniny

Slonica v San Antonio Zoo oslávila 60. narodeniny

reprofoto YouTube

Väčšina slonov ázijských sa v divočine dožíva v priemere 48 rokov.

V texaskej San Antonio Zoo v nedeľu oslávila 60. narodeniny samica slona ázijského (Elephas maximus) menom Lucky. Vedenie sprostredkovalo oslavu pre verejnosť prostredníctvom služby Facebook Live a záujemcovia tak mohli vidieť, ako si oslávenkyňa a jej dve kamarátky Nichole a Karen pochutnávajú vo vyzdobenom výbehu na dobrotách, vrátane koláča z ovocia a zeleniny.

Ošetrovateľka Candace Gutierrez uviedla, že oslava je zároveň vyjadrením pocty všetkým kolegom, ktorí sa dobre starajú o zvieratá. Dodala, že slony ázijské sa vo voľnej prírode nedožívajú takéhoto vysokého veku, keďže majú rôzne zdravotné problémy.

Lucky žije v zoo od roku 1962, medzi zamestnancami je známa ako jeden z najmilších a najpohodovejších slonov v zoo.

Väčšina týchto slonov sa v divočine dožíva v priemere 48 rokov. V zoo je ich vek vyšší vďaka špeciálnej strave a starostlivosti. Riaditeľ zoo Tim Morrow potvrdil, že každý mesiac minú na potravu pre jedného slona ázijského 3500 dolárov (v prepočte približne 3250 eur). Zároveň poprosil ľudí o príspevky na zabezpečenie prevádzky zoo, ktorá po zatvorení svojich brán v dôsledku koronavírusu prišla takmer o všetok finančný príjem.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte