Jednou vetou

VIDEO: Šou, akú svet nezažil. Takto koncertovali hviezdy v karanténe

Skupina Rolling Stones počas koncertu One World: Together At Home 18. 4. 2020

reprofoto YouTube

The Rolling Stones vystúpili v plnej zostave. Bubeník však nehral na bicie, ale paličkami udieral do cestovných tašiek a operadla svojej sedačky. Celý záznam z koncertu nájdete na konci článku:

VIDEO: Hviezdy si poradili s koronavírusom. Bezpečne koncertujú doma

Vyše sto umelcov a celebrít vystúpilo na dlhom osemhodinovom podujatí na podporu zdravotníkov v čase koronavírusu, ktoré sa konalo v noci zo soboty na nedeľu.

Takto sa zarába na Koronavíruse. Pozrite sa, na čom si ľudia maškrtia

Počas šiestich hodín priameho prenosu na Facebooku, Twitteri, Instagrame a YouTube, a ďalších dvoch hodín televízneho prenosu vystúpili všetky hudobné hviezdy aj osobnosti prostredníctvom video-prenosu zo svojich domovov.

Najviac ohúrila Taylor Swift

Kritici sa zhodujú, že o najväčšie emócie dlhého večera a o najdojímavejšie vystúpenie sa postarala Taylor Swift, ktorá zaspievala a zahrala na klavíri skladu Soon You’ll Get Better (Čoskoro ti bude lepšie).

O tejto pesničke, ktorá sa nachádza na jej aktuálnom albume Lover (2019), pritom doteraz hovorila, že ju nikdy nebude vedieť zahrať naživo, pretože je o jej matke, ktorá bojuje s rakovinou.

V časoch koronavírusu „nadobudli verše o vyjednávaní s Bohom v čakárňach nemocníc nový emocionálny náboj“, a keď sa Taylor „zadrhol hlas pri slovách ´Čo mám robiť po tom, keď tu nebudeš´, tiekli slzy aj mnohým z nás“, píše o vystúpení speváčky britská BBC.

Najlepšia zábava s Rolling Stones

Naopak o úsmevné komentáre sa postarali The Rolling Stones, ktorí na koncerte vystúpili v plnej zostave, každý zo svojho domova a každý v jednom zo štyroch rohov obrazovky.

Jediná „chyba“ bola v tom, že bubeník Charlie Watts nehral na bicie, ale paličkami udieral striedavo do vzduchu a do pred sebou rozostavených cestovných tašiek a operadla sedačky vo svojej izbe.

FOTO: Ľudia doma nestrácajú fantáziu. Toto robí s nami karanténa

„Ani za svet by sme si nikdy nepomysleli, že The Rolling Stones budú hrať niekedy na čiastočný playback. Ale ak náhodou Charlie Watts nemá čarovnú sedačku, tak potom neexistuje spôsob, ako mohol ten zvuk bicích vychádzať z jeho izby,“ napísala v nedeľu BBC.

Veľa hudobných hviezd

Na koncerte, ktorý bol popretkávaný aj vystúpeniami celebrít a tiež samotných lekárov a sestričiek, okrem Taylor Swift a The Rolling Stones vystúpili aj Alicia Keys, Paul McCartney, Christine and the Queens, Annie Lennox, Billie Eilish či Andrea Bocelli.

Medzi ďalšími účastníkmi akcie nazvanej One World: Together At Home boli aj Lady Gaga, Jennifer Loper, Ellie Goulding, Lizzo, Maluma, Pharrell Williams, Alanis Morissette, Sam Smith, Stevie Wonder, Common, Eddie Vedder, Elton John, Jess Glynne a Sheryl Crow.

Prihovorili sa aj celebrity

Pomedzi ich vystúpenia sa divákom prihovorili napríklad aj Melinda a Bill Gatesovci, Victoria a David Beckhamovci, hviezdna futbalistka Megan Rapinoe, modelka Heidi Klum, televízne osobnosti Jimmy Fallon a Oprah Winfrey či herci Matthew McCounaghey, Samuel L. Jackson a Sarah Jessica Parker.

Podujatie One World: Together At Home zoragizovali mimovládna organizácia Global Citizen v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

VIDEO: Celý koncert mal vyše 6 hodín

Legendárny Karol Duchoň. Takýto darček dostal k nedožitej 70-tke

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte