Jednou vetou

VIEME PRVÍ: Danka opúšťa jeho pravá ruka – kam má namierené?

Bývala finalistka Miss Universe Natália Horná odchádza od predsedu parlamentu Andreja Danka
Z Miss Universe rovno do parlamentu! Taký je príbeh krásnej Prievidžanky Natálii Hornej, ktorá ako asistentka pomáhala nejednému vplyvnému politikovi. Redakcií hlavné.sk sa podarilo zistiť, že Natália odchádza od šéfa parlamentu Andreja Danka a pýtali sme sa na to, kam má tentoraz nasmerované a prečo vlastne odchádza. Čo je za tým?

Natália Horná (šiesta zľava) na finále Miss Universe 2012  (foto: feminity.zoznam.sk) | foto: feminity.zoznam.sk

Natália Horná (25) ešte v roku 2012 zažiarila na finále Miss Universe SR. Do Národnej rady (NR SR) prišla ako asistentka vtedajšieho predsedu Pavla Pašku. Na tomto mieste zostala krátky čas aj za predsedu parlamentu Petra Pellegriniho, ale potom istý čas v Národnej rade pôsobila na legislatívnom oddelení ako úspešná absolventka právnickej fakulty Univerzity Komenského. Po nástupe Andreja Danka do Národnej rady sa vrátila opäť na sekretariát predsedu NR SR. Ten mala ešte donedávna podľa našich informácií viesť, ale pred pár niekoľkými dňami došlo ku zmene a jej preradeniu na referentskú pozíciu – na komunikačný odbor parlamentu. Ani tam vraj dlho neplánuje zostať.

Natália Horná šéfovala v parlamente za Pašku, Pellegriniho a Danka. Kam odchádza? (foto: instagram)

Kam má Horná namierené?

Pokúšali sme sa zistiť, aký je dôvod zmeny a kam povedú jej kroky. ,,Nebudeme bližšie reagovať, ale pani Horná je normálny zamestnanec Národnej rady. Je na pozícii referent a nevykonáva štátnu alebo verejnú funkciu, preto nebudeme komentovať našich zamestnancov, nakoľko nám to v tejto súvislosti neprináleží,“ reagovala na naše otázky riaditeľka tlačového odboru NR SR Zuzana Čižmáriková.

Natália Horná spoločne so Zuzanou Čižmárikovou v pracovnom nasadení.

Vieme, čo je za odchodom krásky z parlamentu. Už vo štvrtok sa dozviete, kam má Natália Horná namierené.

Môže vás zaujímať

RTVS prinesie divákom televíznu verziu talkšou Boris & Bambor