Jednou vetou

Víkend plný umenia ponúkne festival Tatra Flowers

Rozlúčka s letom bude tento rok vo Vysokých Tatrách výnimočná, do krásneho prostredia slovenskej prírody zavítajú vzácni hudobní hostia, aby počas prvých troch septembrových dní uviedli koncerty na festivale Tatra Flowers. Ich vystúpenia budú o to unikátnejšie, že budú upravené do špeciálnych verzií tak, aby dokonale zapadli do špecifických prírodných lokácií.

Jedným z najvýznamnejších hudobných telies so silným zastúpením v programe je SĽUK, reprezentant folklórneho elementu Tatra Flowers. Slovenský ľudový umelecký kolektív sa predstaví v sobotu 2. septembra na Štrbskom Plese s hudobno-tanečným programom Krížom-krážom.

Neopakovateľný program sľubuje spolu až 35 umelcov SĽUKu

Samostatný koncert odohrá v ten istý večer na rovnakom pódiu speváčka Jana Kirschner. Na niekoľko skladieb počas jej vystúpenia sa pridajú i tanečníci a hudobníci zo SĽUKu. Štyri spoločné skladby zaznejú v špeciálnej úprave, ktorú skomponoval hudobný skladateľ Slavo Solovic.

Počas Tatra Flowers sa SĽUK zapojí do programu taktiež v špeciálnom zoskupení s kapelou Billy Barman v piatok 1. septembra na Téryho chate. Pri tejto príležitosti s kapelou Billy Barman zaspieva päť speváčok zo SĽUKu v premiére nevšedného akustického koncertu „Billy Barman a dievčatá… potichu!”

V samostatnom koncerte sa predstaví objav alternatívnej scény, hudobníčka Katarína Máliková. Tá vystúpi v nedeľu 3. septembra s celou kapelou na Hrebienku a v sobotu 2. septembra v komornejšej zostave na Skalnatom plese.

Návštevníci Tatier objavia počas Tatra Flowers tiež kvalitnú novú hudobnú tvorbu z dielne nádejného mladého producenta Samuela Štefanca vystupujúceho pod pseudonymom Bulp v sprievode svojej sestry Jany Štefancovej a Dalibora Kociana alias Stroona, známeho tiež z kapely Puding pani Elvisovej prvý septembrový deň na Štrbskom Plese.

Nehudobnou súčasťou programu Tatra Flowers bude sekcia venovaná horskému filmu. Tatra Flowers osobne navštívia Peter Hámor a Pavol Barabáš so svojimi filmovými projekciami.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte