Jednou vetou

Vo veku 45 rokov zomrel jeden z frontmanov berlínskej skupiny Seeed

Staršia fotografia speváka Demba Nabé

foto: facebook.com

Jeden z frontmanov dancehallovej formácie Seeed z nemeckého hlavného mesta Berlín Demba Nabé, známy aj pod umeleckými menami Boundzound, respektíve Ear, zomrel vo štvrtok vo veku iba 45 rokov.

Smutnú správu priniesli internetové vydania denníkov Der Tagesspiegel a Bild s odvolaním sa na právneho zástupcu skupiny. Advokát Christian Schertz uviedol iba to, že správa o úmrtí Dembu skupinu zaskočila. Súčasne požiadal verejnosť, aby rezignovala v súčasnosti na ďalšie otázky, pretože kolegovia zosnulého potrebujú teraz čas a pokoj.

Skupina zverejnila na Facebooku staršiu čiernobielu fotografiu speváka s krátkym textom: „Smútime za našim priateľom a spevákom Dembou Nabém“. Zoskupenie, ktoré vzniklo v roku 1998, má v diskografii popri EP a SP platniach aj štyri štúdiové a jeden koncertný album, ako aj „výberovku“.

S týmto sa hrali naši rodičia, možno aj vy. Spomínate si?

Seeed sú trojnásobnými laureátmi nemeckej hudobnej ceny Echo, Nabé sa v roku 2007 stal Nováčikom roka podľa okruhu 1Live Západonemeckého rozhlasu (WDR).

Skupina iba pred mesiacom ohlásila koncertné turné na jeseň 2019. Všetky vstupenky na plánované vystúpenia formácie sa vypredali v priebehu 30 minút, pričom server predpredajovej platformy sčasti kolaboval v dôsledku preťaženia.

Máte radi Macka Pú? Do dražby ide jeho rozprávková mapa…

Nabé, ktorý bol rodákom z Berlína-Buchu a ktorého debutový sólový album Boundzound vyšiel v roku 2007, pôsobil aj ako výtvarník, jeho obrazy nechýbali na výstavách, on osobne navrhoval i obaly svojich nosičov hudobných záznamov.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte