Jednou vetou

Vo veku 66 rokov zomrel úspešný americký spevák, laureát dvoch cien Grammy

Ilustračné foto

Zdroj: pixabay.com

Vo veku 66 rokov zomrel americký rhythm'n'bluesový spevák James Ingram. Podľa webovej stránky TMZ.com hudobník v utorok podľahol rakovinovému ochoreniu. Ingram bol laureátom dvoch cien Grammy a dvakrát ho nominovali na Oscara v kategórii pôvodná pieseň.

Miláčik večierkov Fedor Šrobár († 52) to tu navždy zabalil

Ingram sa narodil v roku 1952 v Ohiu, neskôr sa presťahoval do Los Angeles a začal svoju hudobnú kariéru so skupinou Revelation Funk. Ešte pred začiatkom sólovej dráhy hral na klávesové nástroje u Raya Charlesa. Bol spoluautorom skladby Pretty Young Thing, ktorá sa objavila na albume Thriller (1982) od Michaela Jacksona.

Zomrela politická väzenkyňa Eugénia Vyskočilová Anoškinová

V roku 1985 spolupracoval na charitatívnej piesní We Are the World. Vydal celkovo päť štúdiových albumov: It’s Your Night (1983), Never Felt So Good (1986), It’s Real (1989), Always You (1993) a Stand (2008). Medzi jeho hity patria Yah Mo B There, Baby, Come To Me, I Don’t Have The Heart či Somewhere Out There.

Zľavy ho vytiahli do obchodu. Maestro textár Peteraj si nevedel vybrať

Ingram spolupracoval aj na niekoľkých filmových soundtrackoch. V rokoch 1994 a 1995 bol nominovaný na Oscara za pôvodné piesne do komediálnych filmov Beethoven 2 a Junior.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte