Jednou vetou

Vo veku 90 rokov zomrela herečka Eunice Gaysonová, prvé Bondovo dievča

Eunice Gayson

Foto: pinterest.com

Britská herečka Eunice Gaysonová, ktorá v prvej bondovke stvárnila dievča agenta 007, zomrela v piatok vo veku 90 rokov. Gaysonová účinkovala po boku Seana Conneryho v debute "Dr. No" (1962) i v druhom pokračovaní tejto špionážnej série "From Russia with Love" (1963).

Počas filmovania snímky „Dr. No“ Gaysonová pomohla Connerymu vytvoriť jednu z najznámejších replík svetovej kinematografie – „Bond, James Bond.“ Je dosiaľ jedinou herečkou, ktorá stvárnila Bondovo dievča dvakrát. V oboch prípadoch ju však nahovorila hlasová herečka Nikki van der Zylová.

Už na strednej z nej boli všetci paf! Viete, kto je toto?

Hoci sa s jej postavou Sylvie Trenchovej spočiatku počítalo aj v ďalších filmoch o Jamesovi Bondovi, režisér Guy Hamilton ju už pri filmovaní tretej časti „Goldfinger“ (1964) neobsadil. Neskôr sa Gaysonová objavila ešte v niekoľkých ďalších filmoch a televíznych seriáloch, uviedla stanica BBC.

Bez nej sa Vianoce nepočítajú. Všetko najlepšie, Popelko

Gaysonová sa narodila v roku 1928 v grófstve Surrey. Producenti bondoviek Michael Wilson a Barbara Broccoliová jej vzdali česť na oficiálnom twitterovom účte Jamesa Bonda.

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte