Jednou vetou

Video: Vojvodkyňa Catherine porodila syna

Tony Appleton, londýnsky vyvolávač so zvitkom pred Nemocnicou sv. Márie oznamuje, že manželka britského princa Williama, Catherine, porodila v pondelok syna, svoje tretie dieťa, 23. apríla 2018 v Londýne. Potomok je v poradí piatym v následníctve na trón

foto: TASR/AP

Manželka britského princa Williama, Catherine, porodila v pondelok syna, svoje tretie dieťa. Potomok je v poradí piatym v následníctve na trón. Informovali o tom agentúra AP a stanica BBC.

Chlapec má hmotnosť 3,8 kilogramu a na svet prišiel o 12.01 h SELČ, len niekoľko hodín po tom, ako Catherine prišla do Nemocnice sv. Márie v centre Londýna. Princ William bol prítomný pri pôrode. Matka i dieťa sú v poriadku, potvrdili zdroje z Kensingtonského paláca.

Stovky fanúšikov monarchie čakajú na narodenie tretieho dieťaťa Kate

Tretie dieťa princa Williama (35) a vojvodkyne Catherine (36) je šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Vojvodkyňa rodila v tej istej nemocnici, kde priviedla na svet aj princa Georgea (4) a princeznú Charlotte (2).

Na meno novorodeného princa si stúpenci monarchie budú musieť pravdepodobne počkať. V kurze stávkových kancelárií sú dievčenské mená Alice, Alexandra, Elizabeth, Mary a Victoria. V prípade, že to bude chlapec, sa najviac tipuje na mená Arthur, Albert, Frederick, James a Philip.

Bábätko je piate v poradí na britský kráľovský trón – po starom otcovi Charlesovi, otcovi Williamovi, bratovi Georgeovi a sestre Charlotte. Strýko, princ Harry, sa tak z piateho posunul na šieste miesto.

Milióny fanúšikov sledujú aj priamy prenos spred nemocnice, kde vojvodkyňa Kate priniesla na svet ďalšieho člena kráľovskej rodiny.

Duchess of Cambridge gives birth to a baby boy

Take a live look outside St. Mary's Hospital where Kate Middleton, the Duchess of Cambridge, has given birth to a baby boy.

Posted by Fox News on 23. apríl 2018

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte