Vondráčková si v Nemecku prevzala cenu smago! Award za celoživotný prínos

Helena Vondráčková

foto: TASR

Dlhoročná česká spevácka hviezda Helena Vondráčková si v nedeľu (13.1.) v Berlíne prevzala cenu smago! Award za celoživotný prínos nemeckej populárnej hudbe. Ceny udeľuje každoročne od roku 2011 Online-Magazin für deutsche Musik smago! za mimoriadne výkony a úspechy na hudobnej scéne.

Karel Gott odkazuje do Košíc: Vždy sa na Slovensko teším

Medzi dvoma desiatkami ocenených interpretov sú okrem Vondráčkovej aj holandský spevák Heintje Simons, známy ako detská spevácka hviezda 60. a 70. rokov, Maite Kelly, členka známej rodinnej skupiny Kelly Family, či spevák Christian Lais. Informovala PR manažérka Andrea Čurná.

SÚŤAŽ: Vieme, kto zažije Mejdan roku 2018 s Michalom Davidom

„Na veľmi sledovanom galavečere som si prevzala prestížne ocenenie smago! Award za celoživotný prínos nemeckému popu. Vystupovala som u našich susedov mnoho rokov, veľmi často a veľmi rada. A veľa som sa tu naučila. Preto si toto ocenenie nesmierne vážim,“ uviedla speváčka na svojej webovej stránke.

Svoj prvý nemecký singel Frag‘ nicht / April für uns’re Liebe vydala v roku 1968 vo vydavateľstve Polydor. Skladba Frag‘ nicht vychádzala z jej pôvodne českej skladby Cink, cink, ktorú napísali Karel Svoboda a Zdeněk Rytíř.

Sting príde v lete do Bratislavy, ponúkne najväčšie hity svojej hudobnej kariéry

V Nemecku sa česká diva objavovala na mnohých významných podujatiach vrátane televíznych vystúpení v programe Ein Kessel Buntes. Okrem toho má mnoho priaznivcov aj v ďalších krajinách, v Poľsku či Rusku, spieva vo viacerých jazykoch.

Okrem turné v Nemecku, ktoré ohlásila po prevzatí ceny, sa Vondráčková pripravuje ešte na jeden špeciálny koncert. Ten sa uskutoční 15. júna v Nitre a bude veľkolepou oslavou jej 55-ročnej kariéry.

Diváci sa môžu tešiť na výber jej najpopulárnejších skladieb na veľkolepej scéne nitrianskeho amfiteátra a v sprievode skupiny Charlie Band.

Poznáme výhercov ELÁN 50 ROKOV TOUR 2018

Môže vás zaujímať

VIDEO: Superstar Mašková nahrala Žár, prvý singel v češtine