Jednou vetou

Vychádza kniha Odvážne srdce z pera Thuptena Jinpu

Kniha Odvážne srdce z pera Thuptena Jinpu prichádza v týchto dňoch na pulty slovenských knižných obchodov. Thupten Jinpa, uznávaný mysliteľ a dlhoročný prekladateľ dalajlámu do angličtiny čitateľom ukazuje, ako súcit dokáže obohatiť náš život.

Odvážne srdce čitateľom vďaka súcitu ukazuje cestu z utrpenia, kľúč k pevnému zdraviu a efektívny spôsob, ako dosiahnuť svoje ciele. V skutočnosti je súcit jedným z najdôležitejších tajomstiev šťastia.

Ľudia v dnešnom svete sa boja, že ak budú príliš dobrí, ostatní ich začnú zneužívať, a ak budú príliš dobrí k sebe, zlenivejú. Pomocou vedy, budhistickej i západnej psychológie a skúseností z vlastného života Jinpa vysvetľuje, že sa musíme naučiť byť milosrdní.

Len tak sa zbavíme stresu, porazíme depresiu, zlepšíme si zdravie, dosiahneme svoje ciele a zmeníme svet. Pomocou jednoduchých cvičení, ktoré sa dajú používať dennodenne, možno trénovať náš súcit a nájsť tak väčší zmysel, prepojenie a naplnenie.

„Odvážne srdce je jedinečná kniha, ktorá nám ukazuje, ako prepojenie meditatívnych myšlienok a cvičení s modernou vedou môže viesť k výsledkom, ktoré sú prínosom pre každého, kto sa zaujíma o hlbšiu osobnú duchovnú zmenu. Táto kniha ukazuje, ako takéto cvičenia môžu pozitívne ovplyvniť naše každodenné životy. Gratulujem môjho dlhoročnému prekladateľovi do angličtiny, Thuptenovi Jinpovi, k tejto aktuálnej knihe o súcite a jeho rozvíjaní,“ uviedol dalajláma.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte