Jednou vetou

Vysmiaty Plavčan na kávičke: Učí a maľuje, ale sleduje aj politiku

Peter Plavčan si užíval jarný deň v kaviarni

foto: hlavne.sk

Eurofondová kauza, ktorá ho stála minulý rok miesto, mu neubrala na úsmeve. Uprostred bežného jarného dňa sme v centre Bratislavy natrafili na bývalého ministra školstva Petra Plavčana. Ten si užíval príjemné chvíle na kávičke. Prezradil nám, ako veľmi mu chýba vysoká politika a čomu všetkému sa teraz venuje.

V dobrej nálade, úsmevy na všetky svetové strany, v tvári spokojnosť a žiaden stres. Takto si užíval jarné pracovné popoludnie exminister školstva Peter Plavčan (nom. SNS) v centre Bratislavy.

Zdá sa, že hektické obdobie, ktoré prežíval koncom minulého leta je dávno minulosťou. Plavčan aj po odstúpení ešte do konca roka fungoval ako externý poradca na ministerstve školstva.

Vyučuje na škole, sleduje aj politiku

„Myslím si, že učiť deti a mládež má najväčší zmysel, preto sa tomu teraz venujem na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Mám z toho radosť a so študentmi veľa diskutujeme na hodinách pedagogiky“ odpovedal pre hlavne.sk Plavčan, ktorý ale naďalej sleduje dianie v politike. „Bolo v tom všetkom veľa emócií a málo rozvahy,“ reagoval exminister školstva na naše otázky, čo hovorí na situáciu nedávnych dní – demisiu Ficovej vlády a menovanie obmeneného kabinetu Petra Pellegriniho.

Peter Plavčan a jeho vernisáž „Radosť zo záhadných krajín“

Viac času na koníčky

Okrem učenia pedagogiky má Peter Plavčan teraz viac času na svoje záľuby. Okrem známeho karate sa venuje aj maľovaniu. Svedčí o tom nedávna vernisáž pod názvom „Radosť zo záhadných krajín“ na Bratislavskom hrade, na ktorej nechýbali známe tváre.

„Je to obrovský relax a ja mám rád umenie, to je o mne známe. Namaľoval som už cez 100 obrazov. Inšpiráciu naberám počas ranného behu v lese, alebo len tak keď mi niečo napadne, poznačím si. Maľujem pre radosť a preto výťažok z predaja obrázkov ide pre sociálne slabšie rodiny,“ prezradil Plavčan viac o svojej záľube. Pozrite si fotogalériu z vernisáže:

(kliknite, prosím, na miniatúry)

 

 

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte