Výstava talentovaného Michala Papánka v galérii Slovenského rozhlasu

Maliar Michal Papánek je autodidakt, živí sa však umením ako umelec v slobodnom povolaní. Jeho obrazy sú plné vášní k umeniu a poznávaniu. Ľahký maliarsky štýl je pomerne vyvážený a vnímanie farebnosti veľmi citlivé a pre oko príjemné. Jeho aktuálnu výstavu v Galérii Slovenského rozhlasu si účastníci môžu pozrieť do 22.12.2017.

Michal Papánek ukončil SPŠ v odbore dizajn. Neskôr študoval na VŠMU v Bratislave divadelný manažment. V tom sa ale nenašiel. „Od raného detstva som mal vzťah k umeniu,“ prezdradil Michal. „Už vtedy som si uvedomoval jeho značný vplyv a intenzízvny zásah na moje svojské vnímanie okolia a vlastného života,“ dodáva.

Silná túžba robiť to, čo ho baví a naplniť tým vlstnú realitu sa s odstupom času stáva skutočnejšou. Michal Papánek tvorí štetcami, špachtlou a pomôckami širokej škál na dotváranie detialov od reliéfnych pást po štruktúrované podklady. „Snažím sa zakomponovať materiály, ktoré vnímam v celistvosti s projektom diela,“ prezrádza.

Tvorím pre ľudí a ich pocity!

Maliar prináša obrazom vlastný pohľad na jeho vnútro a zároveň skúma koexistencie farieb a ich flexibilitu na ohraničenom plátne. V niektorých dielach nájdete skryté odkazy či posolstvá. V iných zas jednoduchosť fenoménu chvíle, pri ktorej bolo dielo vytvorené. Námety na Michalove obrazy sú rôznorodé.

„Tvorím pre ľudí a ich pocity, ktoré prenášam na plátno aj podľa ich požiadaviek. Plátno, múza a môj vzťah k umeniu je mojím poslaním a živím sa ním už 10 rokov,“ hovorí Michal.

Výtvory talentovaného „Papiho“ sú aktuálne k nahliadnutiu na prebiehajúcej výstave v priestoroch galérie Slovenského rozhlasu. Záujemcovia si ju môžu prísť pozrieť do 22.12.2017 v čase od 12:00 do 17:00.

Zaujímavosťou v Michalovej tvorbe je tiež možnosť aktívne sa podieľať na výrobe objednaného diela vlastným prispením a pridaním ruky k dielu. Každý tak môže mať doma umelecké dielo, ktorom sa sám podieľal.

Pod Michalskou
Michal Papánek: Západ nad Bratislavským hradom
Michal Papánek: Páví koncert

Môže vás zaujímať

Sám doma a roky bežia. Toto že sú známe hviezdy z vianočnej klasiky?