Výstave Majstra Pavla z Levoče tikajú hodiny, zostávajú už len 4 dni!

Výstava rozdelená do troch sekcií ponúka prierez Pavlovým dielom

foto: TASR, ilustračné

Výstava Majster Pavol z Levoče. Ruky a zlato v službe ducha, inštalovaná v SNM - Historickom múzeu v Bratislavskom hrade od decembra minulého roka, sa blíži ku koncu. Výstavu majú návštevníci možnosť vidieť do nedele 18. marca.

Pri tejto príležitosti sa v uvedenom dátume uskutoční komentovaná prehliadka autoriek výstavy Aleny Piatrovej a Márie Novotnej. Záujemcovia sa môžu nahlasovať vopred na bratislavskyhrad@snm.sk. Na komentovanú prehliadku platí bežný lístok do SNM – Historického múzea.

Výstava završuje kultúrne aktivity, ktorými si verejnosť pripomína 500. výročie ukončenia prác na hlavnom oltári v Chráme sv. Jakuba v Levoči. Predstavuje osobnosť Majstra Pavla z Levoče a jeho tvorbu v širšom dobovom kontexte.

Rozdelená do troch sekcií ponúka prierez Pavlovým dielom, počnúc prácami, ktoré majú korene v neskorostredovekej zbožnosti, ďalšie poukazujú na jeho stretnutie s humanizmom a renesanciou a v závere aj s myšlienkami reformácie.

Prezentované sú aj vzácne archiválie viažuce sa k Pavlovej práci a nábožensko-spoločenskej situácii. „Výstava je obohatená o hmatovú a interaktívnu zónu. V tejto časti sa nevidiaci návštevníci môžu zoznámiť s dielom Majstra Pavla z Levoče prostredníctvom publikácie, ktorú vydala Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči,“ informoval Juraj Kucharík zo SNM – Historického múzea Bratislavský hrad.

Môže vás zaujímať

Vo veku 98 rokov zomrela legendárna baletka Alicia Alonsová