Jednou vetou

Whisky zo Slobodnej Európy sa predstaví ako fotograf

Návštevníkov čakajú veľkoformátové fotografie, ktoré autor nafotil medzi septembrom 2016 a januárom 2018

foto: FB

Milo Láber, verejnosti skôr známy pod prezývkou Whisky, ako frontman kapely Slobodná Európa sa prestaví v úlohe fotografa. V Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach sa uskutoční výstava jeho fotografií pod názvom Tretia planéta a krst rovnomennej knihy.

Spevák doteraz navštívil zhruba 80 krajín sveta, najmä miesta kde civilizácia a turistický ruch ešte nestihli zničiť prírodu a tradičný spôsob života. Výstava pozostáva z veľkoformátových fotografií, ktoré autor urobil medzi septembrom 2016 a januárom 2018 na svojich cestách po Gruzínsku, Iráne, Kolumbii, Severnej Kórei, USA, Číne, Kamerune, Arménsku, Srí Lanke a Náhornom Karabachu.

Okrem fotografií tu návštevník nájde aj postrehy a zamyslenia o tom, čo Whiskymu cestovanie dalo a ako ovplyvnilo jeho život.
Kniha Tretia planéta vychádza vo vydavateľstve Slovart 4. mája Jej krstným otcom bude známy karikaturista Martin „Shooty“ Šútovec.

Versnisáž obohatia aj Fernando Sanders a Andy Warhol

Vernisáž spojená s krstom knižnej novinky, sa koná 5. mája o 19.00 h. Jej súčasťou bude koncert basgitaristu Fernanda Saundersa, ktorý dlhé roky hrával s Lou Reedom, ale aj s Ericom Claptonom, Suzanne Vega či členmi skupiny Rolling Stones.

Po koncerte bude nasledovať komentovaná prehliadka diel Andyho Warhola, momentálne najväčšej vystavovanej zbierky tohto kráľa pop-artu v Európe, ale aj diel iných slávnych pop-artových či street-artových umelcov ako Keith Haring, Robert Indiana, Jean Michel Basquiat, Bambi Street Artist, Poppy, atď.

O komentár sa postará Martin Cubjak, prezident Andy Warhol Society, kurátor výstav A. Warhola v Ríme, Berlíne, Dubline či Frankfurte, ktorý je poverený aj vedením MMUAW a je zároveň aj kurátorom výstavy Tretia planéta.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte