Jednou vetou

Zabudnutý rozhovor s Jarom Filipom sa po 25 rokoch dostane na svet

"Človek hromadného výskytu" Jaro Filip nás opustil náhle 11. júla 2000

autorská koláž hlavne.sk, Daniel Morvay

Nečakané prekvapenie! Hudobník, skladateľ, humorista, dramaturg, herec, moderátor, ale aj propagátor a milovník nových technológií Jaro Filip († 51), ktorý by tento rok oslávil svoje 70. narodeniny, pred rokmi nahral rozhovor, ktorý nebol doteraz publikovaný. Čo vtedy povedal o sebe a živote?

FOTO: Retro výstava prináša spomienky naživo!

Takmer 25 rokov zabudnutý rozhovor s Jarom Filipom. Nahrávka vznikla na jeseň 1994, kedy známy hudobník, humorista, skladateľ aj dramaturg odpovedal na rôzne otázky vtedy redaktorovi školského časopisu. „Bol som jeho fanúšikom a počúval pravidelne v rádiu relácie, ktoré vtedy pripravoval. Raz som sa mu dovolal do štúdia a spýtal, či by mi poskytol rozhovor do nášho školského časopisu a on povedal samozrejme, príď a pýtaj sa ma na čo chceš,“ spomína moderátor Andrej Wallner, ktorý objavil kazetu, na ktorej je zaznamenaný rozhovor s Jarom Filipom.

FOTO: Najznámejší sused Andy Kraus prežíva najšťastnejšie obdobie

Hoci sa vtedy obaja stretli, urobili interview a Filip odpovedal na všetky otázky, osud to zariadil inak. „Napokon ten rozhovor vôbec nevyšiel, pretože nebolo v časopise miesto na uverejnenie a ja som kazetu s nahrávkou odložil a nevymazal v nádeji, že raz to možno bude predsa len niekoho zaujímať. Veď to je Jaro Filip! Otázky boli síce také školsko-detské, ale jeho odpovede zabávajú a inšpirujú dodnes,“ hovorí Wallner, ktorý navštívil Jara Filipa v štúdiu v októbri 1994 a zaznamenal jeho odpovede na diktafón.

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

Audio kazetu s takmer zabudnutým rozhovorom teraz plánuje prispôsobiť dnešným technológiám, aby sa nahrávka dala už čoskoro vypočuť. „Myslím si, že keď to zdigitalizujem, bude to pekná spomienka. Stále ho vidím, ako žmolí v ruke cigaretu, ktorú si ručne šúľal, popritom mi strúhal odpovede na pripravené otázky a čítal si ich nahlas z papiera. Nasmiali sme sa pri nahrávaní…,“ uzavrel A. Wallner.

Objavil som kazetu, kde je nahratý rozhovor s Jarom Filipom, ktorý som robil ešte do školského časopisu. V minulom…

Uverejnil používateľ Andrej Wallner Piatok 7. júna 2019

 

Jaro Filip by tento rok oslávil svoje 70. narodeniny, v júli to bude už 19 rokov od jeho náhleho úmrtia. Fanúšikovia a najbližší pri tejto príležitosti organizujú spomienkový koncert, kde by sa mali objaviť hudobníci, s ktorými Filip spolupracoval, tvoril pre nich hudbu a texty.

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

 

Môže vás zaujímať

Dosť bolo jedenia a leňošenia. Cvičenie ako novoročné predsavzatie funguje takto