Jednou vetou

Začína sa druhý ročník Národného týždňa charity

Ilustračné foto

zdroj: pixabay

Sila Charity je v regiónoch. To je heslo druhého ročníka Národného týždňa charity. Informoval o tom generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity (SKCH) Erich Hulman. Podujatie sa začne spoločnou modlitbou na nedeľných svätých omšiach v Bratislave, Spišskej Kapitule, Prešove a Košiciach. Podujatie potrvá do soboty (15. 6.).

„Charita robí veľmi veľa dobrého v sociálnej oblasti na Slovensku. Zisťujeme však, že neraz sú to dobre utajené činnosti. Ľudia, ktorí hľadajú pomoc, nevedia niekedy, na koho sa obrátiť. A takisto aj ľudia, ktorí chcú pomáhať, nevedia, na ktoré dvere majú zaklopať a podať pomocnú ruku,“ povedal Hulman s tým, že aj preto sa rozhodli ukázať verejnosti činnosť charity.

MOTO: 100 rokov Citroën: Ako sa zo škaredého kačiatka stala legenda

Tento rok by sme chceli týždeň niesť v zmysle hesla Sila Charity je v regiónoch, pretože na Slovensku naozaj najviac tých charitatívnych diel je v správe diecéznych charít jednotlivých diecéz a slúžia miestnym ľuďom, miestnym komunitám,“ priblížil tému podujatia.

Program naprieč Slovenskom pripravili podľa jeho slov zamestnanci a dobrovoľníci z arcidiecéznych a diecéznych charít. Napríklad v Nitre či Rožňave budú spolu s klientmi upratovať verejné priestory. Bratislavskí pracovníci budú realizovať besedy v školách. V Spišskej Novej Vsi sa uskutoční tradičná kvapka krvi a v Humennom budú pripravené viaceré prednášky a tvorivé dielne pre seniorov.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte