Jednou vetou

Zajačie úmysly alebo len brigáda?

Tomáš Kostelník

autorská koláž hlavne.sk, Facebook TK

Predseda Národnej rady Andrej Danko by sa mal mať na pozore. Nie je vylúčené, že mu môže dať čoskoro košom ďalší z jeho spolupracovníkov. Vo svete by sa nestratil a o prácu by vôbec nemal žiadnu núdzu. Len sa pozrite, ako hviezdil pred kamerami jeho hovorca Tomáš Kostelník.

Andrej Danko na Pohode. V tejto forme by ste ho vôbec nečakali

Začiatkom novembra opustila šéfa parlamentu riaditeľka komunikácie Zuzana Čižmáriková. Podľa vtedajších vyjadrení bude pre Danka naďalej pracovať, ale externe. Najnovšie sa ukazuje, že predseda Národnej rady to má na mále od ďalšieho spolupracovníka.

VIDEO: Lotyšský recept na poriadok v parlamente – bude aj u nás?

Jeho hovorca Tomáš Kostelník sa pred pár dňami predviedol v obľúbenej Súdnej sieni, vysielanej na obrazovkách TV JOJ. V odvysielanej epizóde stvárňoval Pavla Káčera, ktorý chcel zbaviť svoju manželku svojprávnosti, pretože po úraze sa zmenilo jej správanie voči okoliu a rodine, pritom tá ho obviňovala, že si našiel milenku. Hantýrka s televíznou manželkou sa napokon skončila zamietnutím jeho návrhu a manželov neskôr rozviedli. O tom, ako je to v reálnom súkromí Dankovho hovorcu a prípadnou manželkou nám neodpovedal.

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Pre samotného Kostelníka filmovačka nebola žiadna drina, nakoľko je vyštudovaným hercom na VŠMU. „Už počas školy, ale aj po jej absolvovaní som účinkoval v niekoľkých projektoch rôznych televíziách, či divadlách. Účinkovanie v seriáli Súdna sieň nebola moja herecká prvotina. Natáčanie tohto konkrétneho dielu trvalo jeden deň a veľmi oceňujem profesionalitu štábu a režisérov, ktorí ťažko pracujú, keďže denne vyprodukujú niekoľko dielov tohto seriálu,“ uviedol pre hlavne.sk Tomáš Kostelník.

Martin Glváč: Parlament je rizikové pracovisko. Pozrite sa na ten dôkaz!

Zároveň dodal, že nakrúcanie sa odohralo ešte v októbri minulý rok, teda pred nástupom do Kancelárie Národnej rady SR. V tej pôsobí od decembra 2017, predtým bol šéfdramaturgom rádia Devín v RTVS a pôsobil aj v spravodajskej televízii TA3. Posúďte sami, ako hviezdil pred kamerami:

Podľa našich informácií sa Danko nemusí obávať, že mu Kostelník zuteká, hoci pred kamerami by sa určite nestratil. O tom, že má bohatú novinársku prax svedčia videá, ktoré pre šéfa parlamentu nedávno spracoval na sociálnej sieti a komentuje ich ako ostrieľaný reportér s profesionálnym vystupovaním:

A. Danko – Kroměřížska deklarácia

?Dva dni zo stretnutia šéfov parlamentov Slavkovskej spolupráce v českom meste Kroměříž sa nám podarilo spracovať do krátkej reportáže. Možno to niektorí z Vás v médiách nezachytili. Pozerajte, dozviete sa viac.?

Uverejnil používateľ Slovenská národná strana Štvrtok 4. október 2018

Tomáš Kostelník vyrába pre šéfa parlamentu originálne komentované reportáže z jeho pracovných výjazdov:

A. Danko – Pracovná cesta v Paríži

PARÍŽ JE PRE NÁS VÝNIMOČNÉ MESTO?????????Návšteva sa konala na výnimočnom mieste, v Paríži, v hlavnom centre česko-slovenského zahraničného odboja. V meste, ktoré poskytlo útočisko M. R. Štefánikovi, kde začal svoju profesionálnu kariéru. Francúzsko považujeme za strategického partnera a spojenca. Sme súčasťou jednej európskej rodiny a aktívne sa angažujeme v spoločenstve, ktoré povstalo z trosiek dvoch svetových vojen. Súčasne sme vzdali hold česko-slovenským legionárom, ktorí sa aktívne zapojili do bojových akcií prvej svetovej vojny. Vo francúzskej armáde na západnom fronte pôsobilo takmer 10 tisíc Slovákov a Čechov. Nezabudli sme ani na nášho Slovenského Ikarosa, ako opisujú M. R. Štefánika naši básnici. Vybojoval štátnu samostatnosť, dokázal spájať ľudí a národy.

Uverejnil používateľ Andrej Danko – predseda SNS Piatok 19. október 2018

VIDEO: Reklamy, ktoré pobavia. Takto nás lákali kedysi automobilky

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte