Jednou vetou

Zaujímavé miesta Slovenska možno spoznávať aj zo sedla bicykla

Ilustračné foto, archív

foto: TASR

Tohtoročná cyklosezóna je v plnom prúde a cyklisti sa môžu zúčastniť na ďalšom ročníku súťaže Všetci na bajk.

Po dvoch ročníkoch podujatie pokračuje aj toto leto. Táto neobvyklá súťaž ovládaná pomocou aplikácie, motivuje športovať a spoznávať zaujímavé miesta – využívať svoj voľný čas zážitkovo. Cyklistov na konci leta čakajú odmeny.

Mobilná aplikácia je dielom vydavateľstva DAJAMA, ktoré už dve dekády svojimi knihami inšpiruje turistov a cyklistov objavovať najkrajšie miesta na Slovensku. Za myšlienkou zrodu stojí Daniela Kollárová. „Appku sme vytvorili s cieľom ukázať ľuďom, aké zaujímavé miesta u nás máme, povzbudiť ich, aby strávili leto na bicykli a spoznávali svoju krajinu,“ vysvetlila organizátorka súťaže.

V Slovenskom raji pribudli trasy na nordic walking i cykloturistiku

Aplikácia na Androidy aj Iphony obsahuje zaujímavé miesta pre cyklistov. Čakajú ich zaujímavé vyhliadky, rozhľadne, hrady, kaštiele či technické pamiatky na západnom Slovensku. Po Bratislavskom a Trnavskom kraji pribudol tento rok aj Trenčiansky a Nitriansky kraj. Spoznať sa tak dá viac ako 700 miest.

Súťaž je určená pre jednotlivcov ako aj rodiny s deťmi. Cieľom je bicyklovať, navštevovať zaujímavé miesta a zbierať za ne body. Na účasť je potrebná registrácia.

Súťaž sa končí 16. septembra 2018. Ceny odovzdajú organizátori na celodennom cyklopodujatí Na bajku do mesta, ktoré sa uskutoční v Bratislave 22. septembra.

Môže vás zaujímať

Vraždy v Bastii najsledovanejším programom vo večernom programe televízií