Zem spieva ide do finále, o absolútnom víťazovi rozhodnú diváci

Počas záverečného večera čaká divákov v sále i pri televíznych obrazovkách v priamom prenose tanečné prekvapenie

foto: TASR

Folklórnu šou Zem spieva čaká veľkolepé vyvrcholenie. Finálová desiatka súťažiacich z rôznych kútov Slovenska a zo Srbska predvedie v sobotu 24. marca v sprievode svojich lokálpatriotov to najlepšie, čo vie. Absolútneho víťaza si v SMS hlasovaní zvolia televízni diváci.

Televízna šou, ktorá je čerstvou držiteľkou ceny v diváckej ankete OTO 2017 za najlepší zábavný program roka, ponúkne večer plný folklórnych tanečných, speváckych a hudobných vystúpení. „V netradičnom spojení sa finalisti na pódiu predstavia aj so svojimi lokálpatriotmi,“ TASR informoval Stanislav Čačko zo sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

V sobotnom programe tak nebudú chýbať ani Jana Kirschner, Milka Zimková, Marek Ťapák, Andrej Bičan, Peter Marcin, Jevgenij Libezňuk, Peter Bič, Roman Bomboš, či športový moderátor a komentátor roka Marcel Merčiak.

Porota bude mať vo finále iba funkciu „poradcu“

„Počas záverečného večera čaká divákov v sále i pri televíznych obrazovkách v priamom prenose tanečné prekvapenie,“ avizuje program, v ktorom figuruje škola tanca v podaní porotcov Barbory Morongovej, Vlada Michalka a Lenky Šútorovej-Konečnej a špeciálne spojenie troch finalistov z prvej série.

„Spevák Štefan Štec, tanečník Peter Vajda a hudobník Michal Noga potešia fanúšikov Zem spieva spoločným originálnym folklórnym vystúpením.“ 

V priamom prenose o 20.30 na Jednotke sa predstavia folklórny súbor Vranovčan z Vranova nad Topľou, folklórna skupina Poľana Jarabina z Jarabiny, Bardfa z Bardejova, Martina Ťasková Kanošová z Telgártu, slovenský kultúrno-osvetový spolok Detvan zo Srbska, Martin Repáň z Terchovej, súbor Borievka z Košíc, Anna Berédiová zo Srbska, súbor Nadšenci z Trenčína a skupina Podžiaran z Papradna.

Porota bude mať vo finále len poradný hlas. O absolútnom víťazovi druhej série šou rozhodnú hlasovaním diváci.

Môže vás zaujímať

Tip na výlet: Jeseň hrá farbami na týchto miestach a podujatiach